• Dnes je: Sobota 03. júna 2023 meniny má Karolína

Prvé štyri migy sú na Ukrajine, podľa Naďa sme sa zapísali do moderných svetových dejín

Prvé štyri migy sú na Ukrajine, podľa Naďa sme sa zapísali do moderných svetových dejín

Celkovo Slovensko daruje Ukrajine 13 stíhacích lietadiel sovietskej výroby a časť systému protivzdušnej obrany KUB.

Prvé štyri stíhačky MiG-29 sú už na Ukrajine. Presun zrealizovali ukrajinskí piloti za pomoci slovenských vzdušných síl, ukrajinského personálu a ďalších zložiek, ktoré zabezpečili bezpečný presun a dokumentáciu.

V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa Ministerstva obrany SR Martina Kakaščíková. Ostatné lietadlá budú Ukrajine odovzdané v priebehu nasledujúcich týždňov. Rezort obrany však z operačných dôvodov nebude poskytovať konkrétne informácie. Ich presun bude potvrdený ihneď po bezpečnom odovzdaní Ukrajine.

„Ďakujem všetkým zapojeným zložkám za fantastickú profesionálnu prácu.

Slovensko stojí na správnej strane a týmto gestom sme sa ako krajina zapísali veľkými písmenami do moderných svetových dejín, ktoré hovoria o včasnej pomoci, úprimnej solidarite a veľkosti národa,” uviedol poverený minister obrany Jaroslav Naď a pripomenul, že Ukrajine poskytujeme pre nás nepotrebnú techniku, ktorú si v našich podmienkach nevieme opraviť.

Darovanie stíhačiek MiG-29 je v zmysle medzivládnej dohody medzi Slovenskom a Ukrajinou, ktorá bola schválená vládou SR a následne podpísaná ministrom obrany Naďom a veľvyslancom Ukrajiny Myroslavom Kastranom 17. marca. Celkovo Slovensko daruje Ukrajine 13 stíhacích lietadiel sovietskej výroby a časť systému protivzdušnej obrany KUB.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Piatok 2. jún 2023

horoskopy na dnes piatok 2 jun 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Piatok 2. jún 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Bez vetra sa listy nehýbu, hovorí sa o historkách, ktoré sú plné rozporov, ale tebe servírujú ako pravdivé a skutočné udalosti. Že čosi pravdy na veciach môže byť, nemožno vylúčiť.

Býk 21.4. - 21.5.

Neplánujete si na dnes priveľa povinností? Postihne vás ťažkopádnosť a ak sa pustíte do viacerých prác, zostane vám väčšina na zajtra.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Pocítite dôsledky zmien, o ktoré ste sa sami pričinili. Chceli by ste niektoré obísť? Nemusí vám to vyjsť, lebo budete stredobodom pozornosti.

Rak 22.6. - 22.7.

Pokojne môžete poľaviť, nehrozia vám žiadne straty. Ak uvoľníte priestor pre prácu niekomu druhému, získate čas pre vaše záľuby. Už ste ich dlho zanedbávali.


Všetky Horoskopy pre Piatok 2. jún 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?


Počasie