• Dnes je: Utorok 09. augusta 2022 meniny má Ľubomíra

Prvá prezidentka Katalin Nováková sa ujala úradu a Maďarom oznámila, že sa na ňu môžu spoľahnúť

Prvá prezidentka Katalin Nováková sa ujala úradu a Maďarom oznámila, že sa na ňu môžu spoľahnúť

10.5.2022 (Webnoviny.sk) - Prvá maďarská prezidentka Katalin Nováková v utorok nastúpila do úradu. Ráno od svojho predchodcu Jánosa Ádera prevzala kľúče od prezidentského sídla - Sándorovho paláca v Budapešti.

Politička to oznámila na sociálnej sieti Facebook, kde tiež napísala, že každý Maďar sa na ňu môže spoľahnúť a ona sa spolieha na každého Maďara. Prezidentský sľub Nováková zloží 14. mája, informuje spravodajský portál Hungary Today.

Prezident má v Maďarsku zväčša reprezentatívnu úlohu. Hlavu štátu volí parlament, pričom v úrade môže pôsobiť dve päťročné funkčné obdobia. Novákovú zvolili v marci.


Najčítanejšia najnovšia správa

Verejné financie budú kvôli Matovičovi v katastrofálnom stave, tvrdí Truban a pridáva ďalšiu kritiku

verejne financie budu kvoli matovicovi v katastrofalnom stave tvrdi truban a pridava dalsiu kritiku

8.8.2022 (Webnoviny.sk) - Podpredseda hnutia Progresívne Slovensko (PS) Michal Truban je presvedčený, že Slovensko potrebuje nového ministra financií.

Tvrdí, že súčasný minister a líder hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič je len ministrom vlastných nápadov, nedokáže riešiť problémy, a preto verejné financie budú katastrofálne. Truban o tom informoval v pondelok na sociálnej sieti.

Skončí to hospodárskou katastrofou

„Ak bude ďalej improvizovať s verejnými financiami tak, ako sme ho nechali vymýšľať opatrenia v pandémii, čo viedlo k tomu, že sme skončili na chvoste Európskej únie (EÚ) s najvyššou úmrtnosťou, najnižšou zaočkovanosťou a nemocnicami, ktoré skolabovali, tak to skončí hospodárskou katastrofou," dodal podpredseda PS.

Snaží sa oklamať verejnosť

Podľa neho sa ministerstvo financií snaží oklamať verejnosť vývojom daňových príjmov uprostred roku.

Truban na sociálnej sieti citoval Radu pre rozpočtovú zodpovednosť (RRZ), „ak vláda nepríjme dodatočné opatrenia, deficit verejnej správy by mal v roku 2023 mierne klesnúť, následne v rokoch 2024 a 2025 vzrastie až k úrovni 4,5 percenta HDP." Podpredseda PS je presvedčený, že Matovič žiadne opatrenia neprijme.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie