• Dnes je: Utorok 05. decembra 2023 meniny má Oto

Protiputinovskí Rusi tvrdia, že bojujú na ruskom území a ohlásili začiatok „druhej fázy“

Protiputinovskí Rusi tvrdia, že bojujú na ruskom území a ohlásili začiatok „druhej fázy“

Správa prišla v čase nárastu cezhraničného ostreľovania v Šebekine a ďalších pohraničných okresoch v posledných dňoch.

1.6.2023 (SITA.sk) - Ruský dobrovoľnícky zbor, skupina protiputinovských ruských občanov napojená na ukrajinskú armádu, odmietla, že by ostreľovala civilistov a tvrdí, že vo štvrtok sa začala ich „druhá fáza“ v Rusku. Informuje o tom spravodajský portál CNN.

Bojujú na ruskom území

Jeden z ich bojovníkov vo videospráve hovorí, že „opäť raz bojujú na ruskom území“. „Čoskoro sa objaví predmestie Šebekina,“ uviedla skupina, odkazujúc na obec v ruskej pohraničnej Belgorodskej oblasti.

Belgorodský gubernátor uviedol, že pri ostreľovaní vo štvrtok skoro ráno utrpelo zranenia päť ľudí. Deň predtým informoval, že zo Šebekina a neďalekého mesta Grajvoron evakuujú deti.

Dediny zasiahla Putinova armáda

Ruský dobrovoľnícky zbor však prostredníctvom komunikačnej platformy Telegram obvinil „Putinovu armádu“, že zasiahla „ruské dediny a osady“.

„Bohužiaľ, nemôžeme zabezpečiť evakuáciu civilistov z pohraničných oblastí, pretože armáda Ruskej federácie tieto oblasti ostreľuje a tým komplikuje evakuáciu,“ uviedol Ruský dobrovoľnícky zbor a dodal: „Zostaňte vo svojich domovoch, nebojte sa. Vojaci Ruského dobrovoľníckeho zboru nie sú vo vojne s civilistami.“

Chcú oslobodiť celé Rusko

Ruský dobrovoľnícky zbor a ďalšia protiputinovská ruská skupina, Légia Sloboda Ruska, sa minulý týždeň prihlásili k zodpovednosti za útok v Belgorode.

Légia, ktorú tvorí niekoľko stoviek ruských občanov bojujúcich na Ukrajine pod velením ukrajinských bezpečnostných síl, tiež vo štvrtok zverejnila video. V ňom tvrdí, že sa nachádzajú „blízko hranice našej vlasti“.

„Veľmi skoro opäť postúpime na ruské územie, aby sme priniesli slobodu, mier a pokoj. Grajvoron je len začiatok,“ uviedli na Telegrame a dodali: "Oslobodíme celé Rusko - od Belgorodu až po Vladivostok.“ „Vďaka zbabelosti Putinových vojenských šakalov nám zostalo veľa trofejí. Vďaka tomu budeme môcť vyzbrojiť ďalších našich spolubojovníkov,“ skonštatovali tiež.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 4. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 4 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Pokračujete vo včerajšom pracovnom nasadení? Ak áno, môžete dnes veľmi ľahko dosiahnuť úspech. V súkromí sa vám splní nejedno želanie.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak vám dnes ponúknu nové zamestnanie, berte ho so "všetkými desiatimi". Dnes je tá najvhodnejšia konštelácia k novým začiatkom.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete mať možnosť získať nové kontakty. Bude dobré, keď si urobíte reklamu. Nemali by ste sedieť v kúte a čakať na to, kedy si vás niekto všimne.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak sa stretnete so silnejším protivníkom, nevzdávajte sa. Obhajujte vaše myšlienky za každú cenu. K partnerovi buďte opatrní, nežiarlite.Všetky Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie