• Dnes je: Streda 29. novembra 2023 meniny má Vratko

Protimonopolný úrad bude mať novú agendu, na šesť nových zamestnancov pýta takmer 210-tisíc eur

Protimonopolný úrad bude mať novú agendu, na šesť nových zamestnancov pýta takmer 210-tisíc eur

Samotná agenda je pomerne náročná z odborného hľadiska.

17.7.2023 (SITA.sk) - Protimonopolný úrad (PMÚ) SR žiada zvýšiť počet svojich zamestnancov. Úradu totiž pribudne nová agenda, ktorá sa týka uplatňovania aktu Európskej únie o digitálnych trhoch.

PMÚ chce preto v budúcom roku prijať šiestich nových zamestnancov, čo by si v budúcom roku vyžiadalo takmer 210-tisíc eur.

Vyplýva to z analýzy vplyvov na rozpočet verejnej správy k návrhu novely zákona o ochrane hospodárskej súťaže, ktorý PMÚ predložil do pripomienkového konania.

Náročná agenda

Akt o digitálnych trhoch zveruje priamo niektoré právomoci úradom na ochranu hospodárskej súťaže, teda aj priamo PMÚ. Ide napríklad o právomoci v oblasti výkonu prieskumu trhu, získavania podkladov a informácií pre Európsku komisiu, prešetrovania možných porušení povinností strážcov prístupu, či spoluprácu pri inšpekciách.

„ Bez personálneho posilnenia úrad nebude môcť v tejto agende plniť úlohu efektívneho partnera Európskej komisii a ostatným členským štátom v tejto agende a plnenie jeho úloh bude ohrozené," uviedol úrad.

Strážcovia prístupu

Cieľom aktu o digitálnych trhoch je doplniť presadzovanie práva hospodárskej súťaže na digitálnych trhoch. Nariadenie ustanovuje podmienky, na základe ktorých budú prevádzkovatelia určitých online platforiem kvalifikovaní ako strážcovia prístupu.

V prípade strážcov prístupu ide o prevádzkovateľov významných digitálnych platforiem, ktoré predstavujú dôležitú bránu medzi komerčnými používateľmi a spotrebiteľmi, ktorých postavenie im môže poskytnúť právomoc konať ako súkromný tvorca pravidiel, čím sa vytvára úzke miesto v digitálnom hospodárstve.

S cieľom riešiť tieto otázky nariadenie stanovuje súbor povinností, ktoré musia strážcovia prístupu dodržiavať, vrátane zákazu správať sa určitým spôsobom.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 29. november 2023

horoskopy na dnes stredu 29 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 29. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Čaká vás deň vhodný na nákupy. Máte šancu stretnúť priateľa, s ktorým môžete stráviť príjemné popoludnie. Pozor, zdravotne nie ste v najlepšej kondícii.

Býk 21.4. - 21.5.

Doterajšie úlohy sa vám zdajú priľahké? Práve rutina sa stane prekážkou v dosiahnutí určitého cieľa. Nejaký čas vám potrvá, kým nájdete originálny postup.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Máte výbornú náladu? Niektorým ľuďom sa to nebude páčiť, budú vás chcieť znechutiť. Riaďte sa vlastným rozumom. Dávajte si pozor na nočné zážitky.

Rak 22.6. - 22.7.

Už dnes úplne zabudnete na prácu a najbližším pripravíte atraktívny program. Počítajte s prejavmi vďačnosti. Milovaná osoba vás príjemne prekvapí.Všetky Horoskopy pre Stredu 29. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie