• Dnes je: Piatok 23. októbra 2020 meniny má Alojzia

Proti tebe nemôže nikto nič mať, povedal Fico Mamojkovi. A predsa niekto niečo mal

Proti tebe nemôže nikto nič mať, povedal Fico Mamojkovi. A predsa niekto niečo mal

Už samotné menovanie Mamojku za sudcu ústavného súdu nebolo bez problémov.

„Veď predsa proti tebe nemôže nikto nič mať, povedal mi Fico.

Tak som si zobral deň na rozhodnutie, až som napokon súhlasil,“ vyhlásil teraz už exústavný sudca Mojmír Mamojka po vymenovaní do funkcie.

Teraz vidíme, že predsa niekto niečo mal. Mamojka sa vzdal lukratívnej funkcie sudcu Ústavného súdu SR.

Znovu ten Kočner

Celá Ficova vláda akoby sa opierala o Mariána Kočnera. Počnúc od toho, s kým a ako komunikoval vidno, že zábrany neboli žiadne. Niektorí sú už za mrežami, ďalší sa zatiaľ museli „iba“ vzdať lukratívnych funkcií. Samozrejme, premiér a predseda strany v jednej osobe o ničom nevedel.


Podobne aj pri Mamojkovi. „Veď proti tebe nikto nič nemá,“ zopakujeme ešte raz. Z toho vyplýva, že sa hľadali kádre, ktoré sú čisté bez ohľadu na to, či boli aj schopné. Mamojkovu odbornosť nikto nespochybňuje, ale už iba spomenutá Ficova veta ho mala odradiť od kandidatúry.

Menovanie nebolo bez problémov

Už samotné menovanie Mamojku za sudcu ústavného súdu nebolo bez problémov. Prezident Andrej Kiska dlho váhal a iba rozhodnutie samotného ústavného súdu, že je povinný vybrať troch ústavných sudcov zo siedmich kandidátov navolených parlamentom od roku 2014, ho prinútilo vybrať si aj Mojmíra Mamojku.


Mamojka sám priznával, že za jeho kandidatúrou je Robert Fico, ale necítil sa tým počas sudcovskej kariéry nijako ovplyvnený. Nevieme, ako by sa zachoval, keby predmetom rozhodovania bol práve Robert Fico.

Čo na to Fico?

Prekvapilo ho, že si Mamojka vybral odchod. „Sú ľudia, ktorí znesú väčší verejný tlak a sú ľudia, ktorí znesú menší verejný tlak, ja to nebudem hodnotiť,“ uviedol Fico. Z vlastnej skúsenosti vie, že sám práve nezvládol tlak ulice a odstúpil z funkcie premiéra. Iste to mnohokrát oľutoval a teraz môže iba vyčkávať, či sa mu to nevypomstí aj v straníckych voľbách.


Ak ho Peter Pellegrini porazí, bude ho odchod z postu premiéra bolieť ešte viac. V parlamente by tak ostal ako posledný Mohykán, lebo nikoho neprekvapí, ak mu zrazu všetci verní ukážu chrbát. Niektorí to už robia. A jeho strach bude ešte väčší, ak to urobia aj ľudia mimo politiky, lebo tí na seba určite nemôžu vzťahovať jeho slová: „Veď predsa proti tebe nemôže nikto nič mať.“

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie