• Dnes je: Sobota 25. septembra 2021 meniny má Vladislav

Protesty na hraniciach vám nepomôžu, odkázal pendlerom minister Mikulec

Protesty na hraniciach vám nepomôžu, odkázal pendlerom minister Mikulec

„Pendleri, keď chcú pendlovať, musia dodržiavať pravidlá," vyhlásil minister vnútra Roman Mikulec.

21.7.2021 (Webnoviny.sk) - Avizované protesty spojené s blokovaním hraničných priechodov pendlerom nepomôžu. Po stredajšom rokovaní vlády to skonštatoval minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO).

Akcie vytvárajú zbytočné napätie

Podľa neho Ústavný súd SR, a nie vláda určil, že ľudia zaočkovaní prvou dávkou vakcíny majú byť považovaní za nezaočkovaných. Pendleri pritom podľa ministra mali dosť času, aby „riešili svoju situáciu".

Viac o téme: Koronavírus

„Absolútne nemá zmysel, aby chodili a blokovali hraničné priechody, pretože znepríjemňujú život všetkým, ktorí chcú cestovať, cestujú alebo tranzitujú," povedal šéf rezortu vnútra s tým, že takéto akcie vytvárajú len zbytočné napätie.

„Pendleri, keď chcú pendlovať, musia dodržiavať pravidlá," vyhlásil Mikulec.

Pendlerom sa nepáčia nové pravidlá

Polícia bude podľa ministra v tomto prípade konať podľa zákonných možností. „Urobíme všetko pre to, aby hraničné priechody boli spriechodnené," dodal Mikulec.

Pendleri v stredu na 17:00 avizovali blokádu vybraných hraničných priechodov s ČR, Rakúskom a Maďarskom. Nepáčia sa im totiž nové podmienky pre vstup do SR.

Od pondelka 19. júla totiž platí, že nezaočkovaní pendleri sa pri vstupe do SR musia preukázať negatívnym výsledkom RT-PCR testu nie starším ako sedem dní.

Viac k téme: COVID-19, hraničné kontroly, Koronavírus, pandemické opatrenia, Pendleri

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie