• Dnes je: Utorok 05. decembra 2023 meniny má Oto

Propagácia na sociálnych sieťach a vlastných blogoch: Prečo to pre váš biznis nestačí?

Propagácia na sociálnych sieťach a vlastných blogoch: Prečo to pre váš biznis nestačí?

Propagácia na sociálnych sieťach a vlastných blogoch môže byť efektívnou formou, ako zvýšiť povedomie o vašej značke, no existuje niekoľko dôvodov, prečo to pre úspech vášho podnikania nestačí.

26.4.2023 (SITA.sk) - V súčasnosti mnoho firiem využíva na propagáciu svojej značky najmä sociálne siete či publikovanie článkov na vlastných weboch. Najmä sociálne siete sú pre mnohé spoločnosti často jedinou formou digitálnej marketingovej stratégie. Vedeli ste však, že sociálne médiá predstavujú len menej ako 2 percentá bežnej návštevnosti firiem, ktoré zabezpečujú predaj iným firmám? Hovoríte si, že vás sa to netýka? Okrem uvedenej štatistiky existuje ešte viacero dôvodov, prečo sa nespoliehať iba na tieto nástroje.

Prečo sociálne siete a vlastný web nestačia na propagáciu značky

Odpoveď je jednoduchá a možno ju i poznáte. Čo urobíte ako prvé, keď chcete niečo nakúpiť, vyriešiť konkrétny problém, získať informácie o produkte, firme a podobne? Zadáte si požiadavku do vyhľadávača. A podľa SEO štatistík publikovaných na stránke www.webfx.com to rovnako ako vy urobí 93 percent návštevníkov Internetu. A 95 percent návštevnosti z vyhľadávania smeruje na prvú stránku s výsledkami vyhľadávania. Väčšina vlastných blogov firiem sa kvôli slabej návštevnosti na prvých pozíciách neumiestni. Okrem návštevnosti stránky rozhoduje však i ďalší faktor, a to relevantnosť a dôveryhodnosť média. Ak si o firme, produkte alebo službe prečítate v spravodajskom médiu, budete danej informácii určite viac dôverovať.

Ako zvýšiť predaj a tým aj úspech vašej firmy

Sú teda vlastné weby a sociálne médiá efektívnou digitálnou marketingovou stratégiou alebo nie? Odpoveď je, áno sú, ale nemôžete sa spoliehať iba na ne. Vhodnejšie riešenie predstavuje publikovanie vašich článkov aj v spravodajských médiách, ako je napríklad Slovenská tlačová agentúra SITA. Existuje preto niekoľko výhod.

Oslovenie nových zákazníkov v aktuálnom čase

Jedným z hlavných dôvodov, prečo zvážiť publikovanie článkov v mienkotvorných médiách, je, že vám to umožňuje získať nových zákazníkov a zväčšiť tak cieľovú skupinu. Spravodajské weby vytvárajú kvalitný obsah v reálnom čase, preto prilákajú pozornosť nových potenciálnych zákazníkov, a to pravidelne a na dennej báze.

Získanie spolupráce a podpory

Publikovanie článkov v spravodajských portáloch môže podnikateľom pomôcť získať podporu a spoluprácu iných spoločností, ktoré sa angažujú v danej oblasti. Ak sa firme podarí získať pozornosť autorít a ďalších relevantných osobností, môže jej to pomôcť k úspechu.

Zvyšovanie bonity vašej firmy

Ak sa rozhodnete prezentovať svoju spoločnosť v mienkotvorných médiách, stávate sa v očiach potenciálnych zákazníkov odborníkom v danej oblasti a značkou, ktorej ľudia dôverujú viac ako vašej konkurencii. Články na takýchto weboch sú považované za autoritatívne a zároveň majú potenciál rozšíriť odbornosť, prestíž a kredit spoločnosti. Navyše pri spolupráci s médiami sa môže do tvorby zapojiť aj skúsený redaktor, ktorý vie tému spracovať redakčne, zaujímavejšie a napojiť ju na konkrétnu aktuálnu rezonujúcu tému.

Lepšia pozícia vo vyhľadávačoch

Ako bolo spomenuté vyššie, spravodajské média majú lepšiu čítanosť a umiestňujú sa na prvých pozíciách vo vyhľadávačoch. To znamená, že ich obsah má lepší dosah a osloví širšie publikum. Napríklad správy produkované a distribuované cez agentúru SITA a jej partnerské média majú dosah na viac ako polovicu slovenskej populácie.

Čo sa týka propagácie, nespoliehajte sa teda len na sociálne siete a vlastnú stránku, ale podporte svoju značku publikovaním svojich článkov na spravodajských weboch.

Informačný servis

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 5. december 2023

horoskopy na dnes utorok 5 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 5. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Náladu vám len tak ľahko nikto nepokazí. Dokonca sa pustíte iniciatívne do niektorých prác, ktorým sa inokedy radšej vyhýbate. Zároveň to bude pre vás aj relaxácia.

Býk 21.4. - 21.5.

Prichádza obdobie, počas ktorého by ste mali venovať svoje sily rodine a domovu. Ak treba niečo v domácnosti zlepšiť, či prípadne zmeniť bydlisko, je najvyšší čas niečo podniknúť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Mali by ste si vyriešiť nedorozumenie s členmi rodiny. Uvedomte si, že vás potrebujú viac, ako si myslíte. Vo vzduchu visia viaceré otázky, na ktoré by ste mali nájsť odpoveď.

Rak 22.6. - 22.7.

Pravdepodobne dostanete pozvanie od osoby, ktorá sa s vami chce už dlhšie zblížiť. Buďte trpezliví, lebo váš obdivovateľ je veľmi nesmelý.Všetky Horoskopy pre Utorok 5. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie