• Dnes je: Sobota 28. mája 2022 meniny má Viliam

Prokurátor navrhol pre starostu Dolného Chotára spájaného so sátorovcami doživotný trest

Prokurátor navrhol pre starostu Dolného Chotára spájaného so sátorovcami doživotný trest

Doživotie navrhuje prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry v kauze viacerých vrážd aj pre obžalovaného Ladislava A.

9.12.2021 (Webnoviny.sk) - Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry navrhuje starostovi obce Dolný Chotár Františkovi D., ktorý je obžalovaný z činnosti pre zločineckú skupinu sátorovcov a objednávku viacerých vrážd, doživotný trest.

Uviedol to vo štvrtok vo svojej záverečnej reči na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku. Rovnako doživotný trest navrhuje aj pre ďalšieho obžalovaného v tejto kauze, Ladislava A.

Obžalovaní sú otec aj syn

Pokiaľ ide o Františka D. ml., syna Františka D., ktorý je rovnako ako jeho otec obžalovaný z objednávky viacerých vrážd, v jeho prípade prokurátor navrhol 22 rokov väzenia.

Dôvodom je, že sa ku skutkom v priebehu procesu priznal. Štvrtému obžalovanému Rolandovi Sz., ktorý bol už odsúdený v rámci procesu s členmi skupiny sátorovcov, navrhol prokurátor zvýšiť trest z doterajších 18 na 24 rokov.

Obete boli biele kone

Prokuratúra pripisuje starostovi Dolného Chotára Františkovi D., ktorý bol podľa obžaloby činný pre juhoslovenskú zločineckú skupinu sátorovcov, objednávku troch vrážd, z ktorých dve boli aj dokonané. Rovnako tri vraždy, z ktorých boli všetky dokonané, si podľa obžaloby objednal jeho syn František D. ml.

Na realizácii niektorých vrážd z rokov 2004 až 2013 sa podľa prokuratúry podieľali aj Ladislav A. a Roland Sz. V prípade obetí išlo o takzvané biele kone, prípadne osoby, s ktorými mali obžalovaní obchodné spory.

Otcovi so synom navyše prokuratúra pripisuje faktoringový podvod a Ladislav A. je stíhaný aj za prechovávanie pervitínu. Starostu spolu so synom a Ladislavom A. zadržala polícia v rámci akcie Valentín začiatkom roku 2019. Súd ich následne vzal do väzby. Roland Sz. bol v rámci procesu so skupinou sátorovcov v roku 2019 odsúdený na 18 rokov väzenia.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie