• Dnes je: Pondelok 04. decembra 2023 meniny má Barbora

Progresívne Slovensko predstavilo svoju posilu pre sociálnu oblasť, je ňou Sergej Kára

Progresívne Slovensko predstavilo svoju posilu pre sociálnu oblasť, je ňou Sergej Kára

Sergej Kára pôsobí v súčasnosti na magistráte Bratislavy ako riaditeľ sekcie sociálnych vecí.

26.6.2023 (SITA.sk) - Novou posilou hnutia Progresívne Slovensko je expert na dostupnosť bývania, sociálne inovácie a sociálne politiky Sergej Kára.

Ako ďalej v tlačovej správe informovala Tereza Mikáčová z komunikačného oddelenia hnutia, Kára je dlhoročný manažér v sociálnej oblasti a spoluzakladateľ občianskeho združenia Vagus.

V súčasnosti pôsobí na magistráte Bratislavy ako riaditeľ sekcie sociálnych vecí.

Šanca na zmenu smerovania

Nová posila tvrdí, že Slovensko opäť čaká rázcestie a možno posledná relevantná šanca zvrátiť trajektóriu smerujúcu k neslobode, prehlbovaniu nerovností medzi ľuďmi a popieraniu ich práv.

„Celú svoju profesijnú kariéru mením spolu s tímami veci verejné v prospech tých najzraniteľnejších z nás. Lebo práve tí sú pre nás zrkadlom, ktoré nás môže správne nasmerovať ako celú spoločnosť," uviedol Kára.

Apelujú na adresné riešenia

Podpredsedníčka hnutia Lucia Plaváková apeluje na to, aby sa štát zameral na adresné riešenia v prevencii straty domova, sociálneho vylúčenia, aj nedostupnosti bývania pre najzraniteľnejšie skupiny.

Dodala, že v hnutí si uvedomujú ľudí z rôznych socio-ekonomických podmienok, ktoré im nevytvárajú „rovnakú štartovaciu čiaru do života".

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 4. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 4 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Pokračujete vo včerajšom pracovnom nasadení? Ak áno, môžete dnes veľmi ľahko dosiahnuť úspech. V súkromí sa vám splní nejedno želanie.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak vám dnes ponúknu nové zamestnanie, berte ho so "všetkými desiatimi". Dnes je tá najvhodnejšia konštelácia k novým začiatkom.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete mať možnosť získať nové kontakty. Bude dobré, keď si urobíte reklamu. Nemali by ste sedieť v kúte a čakať na to, kedy si vás niekto všimne.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak sa stretnete so silnejším protivníkom, nevzdávajte sa. Obhajujte vaše myšlienky za každú cenu. K partnerovi buďte opatrní, nežiarlite.Všetky Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie