• Dnes je: Utorok 28. novembra 2023 meniny má Henrieta

Progresívci kritizujú neotvorenie mimoriadnych schôdzí, politické strany sa podľa Šimečku otočili ľuďom chrbtom

Progresívci kritizujú neotvorenie mimoriadnych schôdzí, politické strany sa podľa Šimečku otočili ľuďom chrbtom

Strana SaS však momentálne považuje akékoľvek zasadanie Národnej rady za kontraproduktívne.

11.9.2023 (SITA.sk) - Hnutie Progresívne Slovensko (PS) kritizuje neotvorenie mimoriadnych schôdzí parlamentu týkajúcich sa situácie s pediatrami či nelegálnej migrácie. Podľa predsedu PS Michala Šimečku akoby politickí predstavitelia stratili kompas a venujú sa len zástupným témam.

„Útočia na PS, útočia na seba, na menšiny, strašia, kladú si ultimáta, vylučujú sa a vytvárajú hrádze. V centre ich záujmu je všetko iné, no takmer nikdy nie človek. Ako inak si mám vysvetliť, že ani len neprídu do práce, keď treba otvoriť schôdzu parlamentu a riešiť tam krízu s pediatrami alebo migráciu? Tento spôsob politiky je mi cudzí, a aj on Slovensko doviedol do súčasnej zlej situácie,” uviedol šéf progresívcov vo svojom stanovisku.

Podľa Šimečku je to nezodpovedné

Šimečka poukázal i na to, že ide o zodpovednosť jednotlivých členov poslaneckého zboru. Poslanec PS Tomáš Valášek sa na schôdzach prezentoval. Šimečka vyjadril sklamanie nad tým, že sa nenašlo dosť poslancov na otvorenie schôdzí.

„Chápem, že je predvolebná kampaň a poslanci a poslankyne sa už asi toľko nevenujú riešeniam reálnych problémov ľudí, ale myslím si, že by mali. Neriešenie krízy s pediatrami môže spôsobiť ich štrajk, ako aj ich masové odchody do dôchodku. Vláda mala pripravený aj návrh, ako pomôcť riešiť situáciu s nelegálnou migráciou. Politické strany sa však ľuďom otočili chrbtom a povedali, že tieto riešenia teraz nechcú,” uzavrel predseda PS.

Bez schôdze nie je chaos

Podľa strany Sloboda a Solidarita (SaS) je akékoľvek zasadanie Národnej rady momentálne kontraproduktívne. To, že schôdze neboli otvorené podľa liberálov zabránilo ako šíreniu strachu a populizmu, tak aj kolapsu poskytovania detskej zdravotnej starostlivosti.

„Otvorenie schôdze pri aktuálnej predvolebnej kampani by prinieslo viac chaosu ako stability. Neotvorením schôdze o pediatroch sme zabránili kolapsu poskytovania detskej zdravotnej starostlivosti v nemocniciach po celom Slovensku tak, ako pred tým varovala Asociácia nemocníc Slovenska. Napriek prísľubom premiéra Ľudovíta Ódora, že nebude tolerovať žiaden pozmeňujúci návrh zákona, viacerí poslanci, vrátane Borisa Kollára, hovorili o dohode, že poplatky budú zo zákona vyňaté," tvrdí tímlíderka SaS pre zdravotníctvo Jana Bittó Cigániková.

Doplnila, že namiesto systémových riešení by boli vystavení schvaľovaniu niečoho, čo by situáciu s pediatrami ani čiastočne neriešilo, no mohlo by to situáciu v nemocniciach zhoršiť, a na dôvažok by zo začalo platiť až od začiatku nového roka. Liberáli neprispeli ani k otvoreniu schôdze o nelegálnej migrácii.

Sulík to považuje za predvolebný cirkus

„Ak sa dnešná povinnosť vydávania potvrdení zdobrovoľní, efekt, ktorý priťahuje migrantov, bude ešte vyšší a ich počet neklesne. Navyše, o cudzincoch nebudeme mať žiadnu evidenciu. Treba chrániť vonkajšie hranice aj za prítomnosti ozbrojených síl a silových zložiek. Mimoriadna schôdza parlamentu by daný stav s nelegálnymi migrantmi nielenže neriešila, poskytovala by len ďalší priestor na šírenie strachu a nenávisti od Smeru či iných politikov,“ myslí si tímlíder SaS pre bezpečnosť Juraj Krúpa.

Šéf liberálov Richard Sulík dodal, že neraz na povereného predsedu vlády Ľudovíta Ódora apelovali, aby situáciu upokojoval. „Riešenia, ktoré sme mu predstavili, či už v prípade pediatrov, alebo migrantov, by nevyžadovali zmenu zákonov a zasadnutie parlamentu, ktorého sa nevedeli dočkať všetci tí, ktorým je prednejší predvolebný cirkus ako skutočné riešenia,“ doplnil Sulík.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 28. november 2023

horoskopy na dnes utorok 28 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 28. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

V práci pôjde všetko ani po masle. Dokážete sa dokonale sústrediť. Využite to na vyriešenie záležitostí, do ktorých ste doteraz nemali odvahu sa pustiť.

Býk 21.4. - 21.5.

Vaša optimistická nálada poteší okolie. Zistíte, že to nie je s vašimi možnosťami také zlé, len sa treba zbaviť predsudkov a skúšať nové spôsoby.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Neberte tragicky, ak budete musieť urobiť niečo, o čo vás požiada partner. Radi by ste si poleňošili, ale zrejme sa vám to len tak ľahko nepodarí. Nechcete iste počúvať výčitky partnera.

Rak 22.6. - 22.7.

Vaše narábanie s financiami nie je práve najhospodárnejšie. Mal by sa vám prihlásiť človek, ktorý vám má čo povedať. Nechajte si dostatok času na rozhovor s ním.Všetky Horoskopy pre Utorok 28. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie