• Dnes je: Streda 29. novembra 2023 meniny má Vratko

Progesívci vyzývajú na odvolanie Kollára, je treba vyslať signál, že násilie je netolerovateľné

Progesívci vyzývajú na odvolanie Kollára, je treba vyslať signál, že násilie je netolerovateľné

Slovensko nemôže reprezentovať človek, ktorý považuje za správne použiť násilie voči žene za istých okolností, tvrdí Šimečka.

4.7.2023 (SITA.sk) - Hnutie Progresívne Slovensko (PS) apeluje na poslanecký zbor, aby odvolal predsedu Národnej rady (NR) SR Borisa Kollára (Sme rodina).

Podľa predsedu hnutia Michala Šimečku je potrebné vyslať spoločnosti signál, že násilie je netolerovateľné, a osobitne v prípade, ak ide o vysokopostaveného politika. Progresívci to uviedli v tlačovej správe, na Kollárovo odvolanie apelujú v súvislosti s prípadom jeho zbitej partnerky.

Reči nestačia

„Viacero strán jeho konanie jednoznačne odsúdilo. Vyzývame ich preto, aby svoje slová potvrdili aj činmi, prišli na mimoriadnu schôdzu a zahlasovali za odvolanie Kollára. Sú situácie, keď reči nestačia, a toto je jedna z nich. Slovensko nemôže reprezentovať človek, ktorý otvorene hovorí, že použiť násilie voči žene je za istých okolností v poriadku, a že by to spravil znova," vraví šéf PS.

Dodal, že považuje za dôležité, aby bolo nezávisle vyšetrené i podozrenie zo zneužívania štátnej moci na sledovanie partnerky predsedu parlamentu.

Mimoriadna schôdza

Pod zvolanie mimoriadnej schôdze ku Kollárovmu odvolávaniu sa podpísal i poslanec PS Tomáš Valášek. Podľa poslanca je tolerovanie domáceho násilia neprijateľné a najvyšší zákonodarný orgán by to mal dať spoločnosti jednoznačne najavo.

„Apelujem preto na mojich kolegov a kolegyne, aby schôdzu nevynechali a neuprednostnili vlastné záujmy pred záujmom množstva žien, ktoré na Slovensku denne čelia násiliu zo strany partnera,” vyzýva Valášek.

Mimoriadna schôdza NR SR k odvolávaniu predsedu parlamentu sa bude konať v utorok 4. júla od 14:00. Návrh na jeho odvolanie iniciovala strana Demokrati. Zdôvodňuje ho tým, že Kollár použil fyzické násilie voči svojej bývalej partnerke a vyhlásil, že by to spravil znova.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 29. november 2023

horoskopy na dnes stredu 29 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 29. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Čaká vás deň vhodný na nákupy. Máte šancu stretnúť priateľa, s ktorým môžete stráviť príjemné popoludnie. Pozor, zdravotne nie ste v najlepšej kondícii.

Býk 21.4. - 21.5.

Doterajšie úlohy sa vám zdajú priľahké? Práve rutina sa stane prekážkou v dosiahnutí určitého cieľa. Nejaký čas vám potrvá, kým nájdete originálny postup.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Máte výbornú náladu? Niektorým ľuďom sa to nebude páčiť, budú vás chcieť znechutiť. Riaďte sa vlastným rozumom. Dávajte si pozor na nočné zážitky.

Rak 22.6. - 22.7.

Už dnes úplne zabudnete na prácu a najbližším pripravíte atraktívny program. Počítajte s prejavmi vďačnosti. Milovaná osoba vás príjemne prekvapí.Všetky Horoskopy pre Stredu 29. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie