• Dnes je: Štvrtok 30. novembra 2023 meniny má Ondrej, Andrej

Pročko utŕžil tri údery a po poslednom mal „iskričky v očiach“, počas výpovede na polícii sa aj pozvracal (video)

Pročko utŕžil tri údery a po poslednom mal „iskričky v očiach“, počas výpovede na polícii sa aj pozvracal (video)

Agresiu pripisujú výrokom predstaviteľov hnutia Republika a strany Smer-SD. Pollák ml. pripomenul aj slová Milana Mazureka (Republika) o tom, ako chcú urobiť poriadok s osadníkmi.

Poslanec Jozef Pročko má po incidente v Lučenci podvrtnutú krčnú chrbticu a pomliaždenú hlavu. Povedal to na utorňajšej tlačovej konferencii, na ktorej mal na krku fixačný golier. V súvislosti s incidentom podal aj trestné oznámenie.

Fyzické a verbálne útoky

Okrem Pročka vystúpili aj ďalší kandidáti koalície OĽaNO a priatelia, ktorí hovorili o stupňujúcich sa incidentoch v kampani. „Situácia je zlá, sme terčom verbálnych, ale aj fyzických útokov a dôvodom je náš pôvod, náš rómsky pôvod,“ povedal poslanec parlamentu Peter Pollák ml.

Agresiu pripisujú výrokom predstaviteľov hnutia Republika a strany Smer-SD. Pollák ml. pripomenul aj slová Milana Mazureka (Republika) o tom, ako chcú urobiť poriadok s osadníkmi. A tiež vyjadrenie šéfa smerákov Roberta Fica po potýčke Roberta Kaliňáka s lídrom hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igorom Matovičom.

Kritika mestskej polície

Pročko pustil aj video incidentu z Lučenca, kde v pondelok skupina rómskych kandidátov spoločne s ním kampaňovala. Pročko utŕžil tri údery a pri poslednom mal podľa vlastných slov „iskričky v očiach“. „To, čo mám na krku nie je preto, že som rozmaznaný,“ narážal na fixačný golier, ktorý mal na krku.


Po incidente stále cítil bolesť hlavy, počas výpovede na polícii sa aj povracal a preto išiel na lekárske vyšetrenie. Fixačný golier má podľa svojich slov nosiť štyri dni. Pročko spoločne s Marcelom Mihálikom s kritizovali aj dvoch mestských policajtov, ktorí podľa ich slov nekonali tak, ako mali konať. „Mali tam poškodeného, mali tam útočníka, mali tam svedkov a neurobili nič,“ povedal Mihálik.


Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Štvrtok 30. november 2023

horoskopy na dnes stvrtok 30 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Štvrtok 30. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Dnes ste vstali z postele tou správnou nohou. Bude sa vám dariť v práci i v súkromných záležitostiach. Deň je vhodný na menšie oslavy.

Býk 21.4. - 21.5.

Vaše pozitívne vyžarovanie a otvorenosť, s akou konáte a vyjadrujete sa, vám otvára dvere. Dbajte však na to, aby ste nestratili doterajšiu úroveň a nenechali sa strhnúť k arogancii.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Niečo alebo niekto na vás silno citovo zapôsobí. Zbystrite pozornosť pri sľuboch a nedajte sa omotať okolo prsta! Určite budú viac súvisieť s fantáziou ako s realitou.

Rak 22.6. - 22.7.

Mali by ste splniť, čo ste sľúbili. Ak budete príliš dlho otáľať, stratíte dôveru a dobré meno. Rozdrobenosť a nejednotnosť v rámci vášho konania a myslenia vás oberá prinajmenšom o čas.Všetky Horoskopy pre Štvrtok 30. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie