• Dnes je: Štvrtok 21. októbra 2021 meniny má Uršuľa

Proces v kauze dvojnásobnej vraždy v Lednických Rovniach sa začne až v októbri

Proces v kauze dvojnásobnej vraždy v Lednických Rovniach sa začne až v októbri

Súd predošlé dva termíny pojednávaní z procesných dôvodov zrušil.

21.8.2021 (Webnoviny.sk) - Proces s Lukášom K., ktorý je obžalovaný z dvojnásobnej úkladnej vraždy, sa na Špecializovanom trestnom súde v Banskej Bystrici začne 12. októbra. Vyplýva to z rozpisu súdnych pojednávaní na internetovej stránke ministerstva spravodlivosti.

Podľa orgánov činných v trestnom konaní obžalovaný ešte minulý rok dobodal 44-ročného Miroslava a jeho družku 48-ročnú Janette za zlé správanie sa dvojice k jeho nevlastným sestrám. V ich dome v obci Lednické Rovne v okrese Púchov následne založil požiar.

Pomáhať mu malo jedno z detí

Proces bol v tejto veci pôvodne vytýčený už na júl, súd však dva termíny pojednávaní z procesných dôvodov zrušil. Polícia ešte v novembri 2020 informovala, že na čine sa údajne podieľalo aj maloleté dieťa.

„Vyšetrovaním sme zistili, že obvinený mal vraždu spolu s jednou z maloletých vopred naplánovať. Motívom mala byť pomsta za zlé správanie sa k deťom. Plán bol taký, že k usmrteniu dôjde v spánku, čo sa aj stalo. Na zakrytie činu mali podpáliť dom. Deti mali byť vyvedené mimo objekt, aby zhoreli len telá a zničili sa dôkazy o vražde," uviedli policajti.

Väzenie na doživotie

Jedna z maloletých sestier podľa polície obžalovanému pomáhala so založením požiaru, keď po dome rozliala horľavú látku.

Telá zavraždených objavili po uhasení požiaru domu v obci Lednické Rovne 19. novembra minulého roku. V prípade dokázania viny hrozí obžalovanému trest 25 rokov väzenia, prípadne doživotie.

Viac k téme: súd, vražda

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie