• Dnes je: Štvrtok 20. januára 2022 meniny má Dalibor

Proces s „hrobárom“ z gangu sátorovcov speje ku koncu, má na krku päť vrážd či krádež

Proces s „hrobárom“ z gangu sátorovcov speje ku koncu, má na krku päť vrážd či krádež

21.11.2021 (Webnoviny.sk) - V utorok 23. novembra má na Špecializovanom trestnom súd v Pezinku pokračovať hlavné pojednávanie s Lehelom H. známym pod prezývkou „Hrobár". Ten je stíhaný pre členstvo v zločineckej skupine, päť vrážd a tiež pre krádež 45,5 milióna vtedajších slovenských korún z roku 2003.

V prípade spomenutej krádeže čelí obžalobe aj Ivan K. Súd už na predošlom pojednávaní 10. novembra ukončil dokazovanie a procesné strany začali s prednesom záverečných rečí. Nie je teda vylúčené, že na utorkovom pojednávaní by vec mohla byť ukončená vynesením rozsudku.

Obeťami boli biele kone

Pokiaľ ide o trestné činy vraždy, podľa prokuratúry boli obeťami v dvoch prípadoch takzvané biele kone.

V jednom prípade osoba, pri ktorej sa obžalovaný obával vyzradenia účasti na spomenutej krádeži a v dvoch prípadoch išlo o členov skupiny sátorovci, konkrétne o Andora Reisza a o samotného zakladateľa skupiny Ľudovíta (Lajosa) Sátora.

Sátora zastrelili na farme

V procese so skupinou vedenou Zsoltom Nagyom, prezývaným „Čonty“ v minulosti vystupoval ako svedok, pričom sa vyjadril aj k niektorým skutkom, z ktorých je momentálne obžalovaný.

V septembri 2018 napríklad na ŠTS vypovedal o tom, ako obžalovaným Františkovi Zakálovi a Kristiánovi Kadárovi pomáhal usmrtiť zakladateľa skupiny Lajosa Sátora. Lehel H. vypovedal, že v decembri 2010 Sátora zastrelil na farme v Čótfe on, hoci bolo dohodnuté, že to urobí Kadár.

Nahé telo Sátora potom uložili do jamy, ktorú vyhĺbil Lehel H. pomocou bagra. Neskôr z obáv, že by polícia mohla pozostatky Sátora nájsť, telo vykopali a opakovane premiestňovali.

Zavraždenému odrezal pohlavný úd

Lehel H. popísal aj vraždu Andora Reisza, ktorého v novembri 2006 zastrelil Sátor v areáli farmy. Telo potom „vytiahli na trojnožku používanú pri zabíjačkách a rozporciovali“. Obžalovaný Kadár podľa svedka zavraždenému odrezal pohlavný úd, pretože mal pomer s jeho ženou.

„Hrobár“ povedal, že „mäkké časti tela pomleli a vysypali do Malého Dunaja“. Veľké kosti a iné časti tela chceli najprv spáliť, ale neskôr ich zakopali na poli za areálom farmy.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie