• Dnes je: Nedeľa 24. októbra 2021 meniny má Kvetoslava

Proces s bývalým špeciálnym prokurátorom Dušanom Kováčikom pokračuje, vypovedať by mal aj Čižnár

Proces s bývalým špeciálnym prokurátorom Dušanom Kováčikom pokračuje, vypovedať by mal aj Čižnár

Dušan Kováčik čelí obžalobe pre prijímanie úplatku, podporovanie zločineckej skupiny, zneužitie právomoci alebo ohrozenie dôvernej a utajovanej skutočnosti.

8.8.2021 (Webnoviny.sk) - V stredu 11. augusta by na pôde Justičnej akadémie v Pezinku malo pokračovať hlavné pojednávanie s bývalým špeciálnym prokurátorom Dušanom Kováčikom.

Ten čelí obžalobe pre prijímanie úplatku, založenie, zosnovanie a podporovanie zločineckej skupiny, zneužitie právomoci verejného činiteľa alebo ohrozenie dôvernej a utajovanej skutočnosti. Pojednávanie je v tomto prípade vytýčené aj na štvrtok 12. a piatok 13. augusta, pričom súd plánuje vypočuť viacerých svedkov.

Plánované výsluchy

Samosudkyňa Špecializovaného trestného súdu na poslednom pojednávaní v júli avizovala, že v auguste by mal súd vypočuť napríklad bývalého generálneho prokurátora Jaromíra Čižnára alebo odsúdeného bývalého policajného funkcionára Norberta Pakšiho.

Plánovaný bol aj výsluch Csabu Dömötöra, v prípade ktorého Okresný súd Bratislava III schválil dohodu o vine a treste pre trestný čin krivej výpovede, za čo dostal podmienečný trest.

Obhajoba tiež navrhuje vypočuť napríklad šéfa Slovenskej informačnej služby Michala Aláča alebo jeho predchodcu, väzobne stíhaného Vladimíra Pčolinského.

Činný pre zločineckú skupinu

Dušan Kováčik je obžalovaný z toho, že bol činný pre zločineckú skupinu takáčovcov a tiež z toho, že prijal úplatok 50 000 eur za to, že Úrad špeciálnej prokuratúry nepodá sťažnosť proti prepusteniu údajného šéfa takáčovcov Ľubomíra Kudličku z väzby.

Takisto podľa obžaloby v dvoch prípadoch neoprávnene poskytol informácie o trestných konaniach bývalému šéfovi Kriminálneho úradu Finančnej správy SR Ľudovítovi Makóovi. Bývalý špeciálny prokurátor však trvá na svojej nevine. Stíhaný je väzobne.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie