• Dnes je: Štvrtok 30. novembra 2023 meniny má Ondrej, Andrej

Problémy s VšZP pretrvávajú, s Nemocnicou Bory stále nemá zazmluvnené všetky výkony

Problémy s VšZP pretrvávajú, s Nemocnicou Bory stále nemá zazmluvnené všetky výkony

Priečelie novovybudovanej Nemocnice Bory - Penta Hospitals v Bratislave.

Všeobecná zdravotná poisťovňa (VšZP) ani po dva a pol mesiacoch nezazmluvnila Nemocnici Bory väčšinu výkonov. Nemocnica pritom poskytuje zdravotnú starostlivosť v 39 odbornostiach a od spustenia prevádzky ošetrila viac ako 12-tisíc pacientov.

Komplikuje sa tým spustenie urgentu

Na rozdiel od súkromných poisťovní, zmluva so štátnou VšZP pokrýva stále iba časť ambulantných a diagnostických výkonov. Tento stav komplikuje prípravy na spustenie nového urgentného príjmu, ktorý by mal od septembra výrazne pomôcť pri zvládaní akútnych pacientov zo západnej časti hlavného mesta a priľahlých regiónov Záhoria po zatvorení urgentu v Malackách. Uviedol to hovorca siete Svet zdravia Tomáš Král.

„Aj keď vnímame záujem o zaradenie Nemocnice Bory do pevnej optimalizovanej siete, posun pri zazmluvnení ďalších výkonov zo strany VsŽP nie je ani po dva a pol mesiacoch prevádzky žiadny. Preto vyzývame štátnu poisťovňu o jasné stanovisko, či sa plánuje s nemocnicou dohodnúť na programoch ústavnej starostlivosti alebo naďalej chce pre svojich poistencov na Boroch zabezpečovať iba časť ambulantných ošetrení,“ zdôraznil generálny riaditeľ Penta Hospitals International Peter Lednický.


Bez konkrétnych opatrení podľa neho nebude vedenie schopné pripraviť nemocnicu na plnohodnotné spustenie urgentného príjmu.

Nemocnica vyšla v ústrety poisťovni

„Na včerajšom rokovaní sme ponúkli druhej strane viaceré ústretové návrhy. Od tohto týždňa lekári z našej nemocnice začali pomáhať malackej nemocnici so službami na urgentnom príjme. Keďže by peniaze v systéme mali ísť za pacientom, navrhli sme poisťovni VšZP efektívny finančný model platieb za výkon podľa systému DRG. Platili by iba za reálne vykonané zákroky,“ doplnil generálny riaditeľ Nemocnice Bory Ľuboš Lopatka.

Súčasne štátnu poisťovňu požiadali o bezodkladné zazmluvnenie zvyšných ambulancií, jednodňovej starostlivosti a schvaľovanie výnimiek pri onkologických pacientoch.


„Môžeme uistiť našich poistencov, že s Nemocnicou Bory aktívne rokujeme a chceme ju zazmluvniť v potrebnom rozsahu, ale preferujeme postupnú formu zazmluvňovania, a to tak, aby na Nemocnicu Bory nedoplácali ostatné regióny zníženou dostupnosťou zdravotnej starostlivosti pre našich poistencov,“ uviedla pre agentúru SITA hovorkyňa VšZP Eva Peterová.


Žiadosť o zazmluvnenie urgentu poisťovňa podľa nej stále neeviduje. Keď urgent v Nemocnici Bory bude spĺňať všetky legislatívne náležitosti, VšZP ho podľa jej hovorkyne automaticky zazmluvní.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 29. november 2023

horoskopy na dnes stredu 29 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 29. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Čaká vás deň vhodný na nákupy. Máte šancu stretnúť priateľa, s ktorým môžete stráviť príjemné popoludnie. Pozor, zdravotne nie ste v najlepšej kondícii.

Býk 21.4. - 21.5.

Doterajšie úlohy sa vám zdajú priľahké? Práve rutina sa stane prekážkou v dosiahnutí určitého cieľa. Nejaký čas vám potrvá, kým nájdete originálny postup.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Máte výbornú náladu? Niektorým ľuďom sa to nebude páčiť, budú vás chcieť znechutiť. Riaďte sa vlastným rozumom. Dávajte si pozor na nočné zážitky.

Rak 22.6. - 22.7.

Už dnes úplne zabudnete na prácu a najbližším pripravíte atraktívny program. Počítajte s prejavmi vďačnosti. Milovaná osoba vás príjemne prekvapí.Všetky Horoskopy pre Stredu 29. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie