• Dnes je: Nedeľa 10. decembra 2023 meniny má Radúz

Privádzač k D3 v Kysuckom Novom Meste bude meškať polroka, odovzdať ho majú až v júni 2024

Privádzač k D3 v Kysuckom Novom Meste bude meškať polroka, odovzdať ho majú až v júni 2024

Národná diaľničná spoločnosť (NDS) o tom informovala vo štvrtok s tým, že dopravný inšpektorát, vedenie Kysuckého Nového Mesta a spoločnosť Schaeffler vzniesli dodatočnú požiadavku na dobudovanie nového ľavého odbočenia.

Stavbu diaľničného privádzača k D3 v Kysuckom Novom Meste nebude možné odovzdať do užívania motoristom v plánovanom termíne koncom tohto roka.

Dodatočná požiadavka

Privádzač k budúcemu úseku D3 Žilina, Brodno – Kysucké Nové Mesto, ktorý je vo výstavbe od konca roku 2021, bude odovzdaný do prevádzky v júni 2024.

Národná diaľničná spoločnosť (NDS) o tom informovala vo štvrtok s tým, že dopravný inšpektorát, vedenie Kysuckého Nového Mesta a spoločnosť Schaeffler vzniesli dodatočnú požiadavku na dobudovanie nového ľavého odbočenia.

Zmena projektovej dokumentácie

„Táto požiadavka znamená pre Národnú diaľničnú spoločnosť rozšírenie trvalého záberu a zmenu stavby pred dokončením, s čím je spojené predĺženie ukončenia pridružených objektov. Aktuálne už pracujeme na zmene projektovej dokumentácie a pripravujeme podklady k majetkovo-právnemu vysporiadaniu pozemkov zväčšeného záberu,“ uviedla hovorkyňa NDS Eva Žgravčáková.

Privádzač D3 v dĺžke takmer 1,4 kilometra rieši prepojenie cesty I/11, budúcej diaľnice D3 v križovatke Kysucké Nové Mesto, cesty III. triedy a miestnej komunikácie pri priemyselnom závode v Kysuckom Novom Meste.

Zhotoviteľom je od konca roku 2021 spoločnosť Metrostav DS, privádzač sa zaviazala vybudovať pôvodne za dva roky do konca tohto roka za zmluvnú cenu zhruba 13,7 milióna eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH).


Okrem predĺženia lehoty výstavby sa medzitým zvýšila aj cena, podľa údajov v centrálnom registri zmlúv aktuálne dosahuje úroveň 15,2 milióna eur bez DPH. NDS financuje stavbu z prostriedkov Európskej únie a z vlastných zdrojov.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 10. december 2023

horoskopy na dnes nedelu 10 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Asi ste porušili nejaké príkazy a dnes sa objavia problémy. Prestaňte robiť starosti iným, lebo môže dôjsť k niečomu, čo sa už nedá napraviť.

Býk 21.4. - 21.5.

Dnes sa najľahšie dohovoríte s ľuďmi, s ktorými máte nejaký dlhodobý spor. Určite sa vám podarí vybaviť záležitosť, ktorá vás už dlhšie trápi.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Váš zámer ešte nie je zrelý na zverejnenie. Nerozhodujte, či ide o pracovný, alebo súkromný zámer. Mohli by ste všetko zakríknuť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ovládne vás pocit neistoty. Nebojte sa, nájdete správny postup. Zodpovedný prístup sa vám vyplatí, dozviete sa o zlepšení vašej finančnej situácie.Všetky Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie