• Dnes je: Sobota 28. mája 2022 meniny má Viliam

Príspevky na udržanie zamestnanosti sa budú poskytovať za nových podmienok, schválila to vláda

Príspevky na udržanie zamestnanosti sa budú poskytovať za nových podmienok, schválila to vláda

Prvýkrát za október tohto roka budú môcť zamestnávatelia žiadať o príspevky na zamestnancov, ktorých prijali do práce po 1.

10.11.2021 (Webnoviny.sk) - Vláda schválila zmenu podmienok poskytovania príspevkov na udržanie zamestnanosti pre firmy a samostatne zárobkovo činné osoby.

O príspevky tiež budú môcť žiadať tie subjekty, ktoré vznikli a vykonávajú činnosť po 1. februári tohto roka.

Zavedie sa nové pravidlo

Upravuje sa tiež určenie oprávnených výdavkov.

„Zamestnávateľovi, ktorý je podľa Zákonníka práce povinný vyplatiť zamestnancom náhradu mzdy vo výške minimálnej mzdy, sa pri refundácii za príslušné obdobie zohľadní výška reálne vyplatenej náhrady mzdy," uviedlo ministerstvo práce a sociálnych vecí.

Toto nové pravidlo sa vzťahuje na žiadosti, resp. výkazy podané za október tohto roka a nasledujúce mesiace.

Situácia sa zhoršuje

Vzhľadom na zhoršujúci sa vývoj epidemiologickej situácie na Slovensku v súvislosti s výskytom ochorenia COVID-19 považuje rezort práce za dôležité pokračovať aj naďalej v poskytovaní finančnej kompenzácie zamestnávateľom a SZČO zasiahnutých mimoriadnou situáciou.

„Zamestnávateľom sa tak vytvorí rozhodovací priestor pre udržanie pracovných miest a lepšie plánovanie zdrojov i napriek ďalším očakávaným výkyvom v ekonomike," tvrdí ministerstvo práce.

Výdavky na poskytovanie príspevkov na udržanie zamestnanosti by od začiatku pandémie do konca tohto roka mali dosiahnuť 2 miliardy 241 miliónov eur.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie