• Dnes je: Štvrtok 22. februára 2024 meniny má Etela

Primátor Bratislavy Matúš Vallo prevzal vedenie iniciatívy Champion Mayors

Primátor Bratislavy Matúš Vallo prevzal vedenie iniciatívy Champion Mayors

Iniciatíva poskytuje podporu starostom a zosilňuje ich hlas voči národným vládam.

12.2.2024 (SITA.sk) - Primátor Bratislavy Matúš Vallo v pondelok prevzal vedenie Iniciatívy OECD (Organizácia pre hospodársku spoluprácu a rozvoj) „Champion Mayors“.

Iniciatíva poskytuje podporu starostom, zosilňuje ich hlas voči národným vládam a vďaka prístupu k dôležitým údajom OECD je táto iniciatíva silným vyjednávačom pri definovaní hlavných a najnaliehavejších výziev v spoločnosti, ako aj pri hľadaní a presadzovaní konkrétnych riešení.

„Je pre mňa cťou a aj veľkým záväzkom prevziať po bývalom starostovi Reykjavíku Dagurovi Eggertssonovi predsedníctvo tejto iniciatívy. Je to jedinečná príležitosť, ako vytvoriť a priniesť svetové riešenia pre tie najpálčivejšie témy, ktorým čelia mestá po celom svete vrátane Bratislavy,“ uviedol primátor hlavného mesta s tým, že sú to práve mestá, ktoré stoja najbližšie k svojim občanom, vďaka čomu majú priamu skúsenosť a môžu tak byť dobrým príkladom pri reagovaní na problémy.

„Čelíme dnes mnohým výzvam a ako primátor viem, že doprava je jedným z najpálčivejších problémov, ktoré majú významný vplyv na udržateľnosť našich miest. Chcem preto, aby sa aj táto iniciatíva OECD zamerala práve na seriózny prístup k doprave založený na dátach – aby sme sa vyhli ďalšiemu zneužívaniu tejto témy, ktoré by viedlo ku kolapsu udržateľnosti v našich mestách,“ popísal svoje ciele Vallo, podľa ktorého práve využitím jedinečnej kapacity OECD je možné ukázať riešenia založené na údajoch, prispieť k naštartovaniu potrebných investícií do verejnej dopravy, cyklistickej a pešej infraštruktúry a vrátiť sa na udržateľnejšiu cestu.

„OECD má všetky predpoklady na to byť v tejto oblasti skutočným lídrom, keďže disponuje potrebnými dátami a spája miestne a národné autority, ktorých hlas je veľmi dôležitý pri zmierňovaní klimatických zmien, na ktoré má doprava zásadný vplyv,“ dodal primátor Bratislavy.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 21. február 2024

horoskopy na dnes stredu 21 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 21. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Ak nechcete vyvolať v okolí chaos, mali by ste dať najavo, že o tretieho nemáte záujem. Nerozčuľujte sa kvôli chybám iných, dôležité je, že ich nerobíte vy.

Býk 21.4. - 21.5.

Zdá sa, že dnešný večer bude veľmi zaujímavý. Ak čakáte návštevu, prinesie vám milú pozornosť, ak čakáte poštu, správy budú priaznivé. Je na mieste zachovať primeraný pokoj.

Blíženci 22.5. - 21.6.

V záležitosti svojho srdca nestrácajte trpezlivosť. Postupne sa vyriešia všetky problémy, ktoré sa dnes zdajú neprekonateľné. Ak pociťujete nedostatok energie, treba ju načerpať niekde v prírode.

Rak 22.6. - 22.7.

Už ráno sa s niekým pohneváte. I keď si to nepriznáte, na konflikte máte veľký podiel. Po nejakom rozhovore si uvedomíte, čo skutočne chcete.
Všetky Horoskopy pre Stredu 21. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie