• Dnes je: Sobota 10. apríla 2021 meniny má Igor

Primátor Bečarik adresoval výzvu ministrovi Krajčímu, lebo môžeme zachrániť tisícky životov

Primátor Bečarik adresoval výzvu ministrovi Krajčímu, lebo môžeme zachrániť tisícky životov

Spišská Nová Ves medzi prvými poskytla v januári tohto roka respirátory obyvateľom nad 60 rokov veku.

Primátor mesta Spišská Nová Ves Pavol Bečarik (SNS) vyzval ministra zdravotníctva Mareka Krajčího (OĽaNO), aby urýchlene zabezpečil lieky na zmiernenie priebehu ochorenia COVID-19.

Zároveň oslovil predstaviteľov slovenských samospráv, ktoré sú členmi Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) a Únie miest Slovenska, aby sa pripojili k iniciatíve doviezť na Slovensko antivirotiká pre ambulantné a domáce použitie.

Ako sa uvádza v tlačovej správe mesta, urobil tak po svojej osobnej skúsenosti s týmto ochorením.

Lieky v lekárňach

Vo výzve apeluje, aby sa v čo najkratšom čase zabezpečili pre chorých na COVID-19 lieky, ktoré pomáhajú v prvom štádiu ochorenia. Vymenoval pri tom lieky, ktoré nie sú v našich lekárňach dostupné.

„Sám som prekonal iba nedávno ochorenie stredne ťažkého typu. Po rozhovoroch s odborníkmi som presvedčený, že môžeme zachrániť tisícky životov, ak umožníme chorým liečiť sa v začiatočnom štádiu ochorenia,“ uviedol Bečarik.

Ivermectin a Favipiravir

Lieky ako Ivermectin a Favipiravir môžu podľa jeho slov zmeniť k lepšiemu situáciu v celom štáte, je však potrebné umožniť ich dostupnosť v lekárňach.

Spišská Nová Ves medzi prvými poskytla v januári tohto roka respirátory obyvateľom nad 60 rokov veku. V marci zabezpečila distribúciu dvoch kusov respirátorov FFP2 do každej domácnosti.


Mesto v spolupráci s Centrom voľného času a dobrovoľníkmi tiež zabezpečuje donášku nákupov a liekov seniorom, zdravotníkom a ľuďom pozitívnym na COVID-19.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie