• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Primárnym vinníkom zničenia Kachovskej priehrady je Rusko lebo vedie vojnu, tvrdí Európska komisia

Primárnym vinníkom zničenia Kachovskej priehrady je Rusko lebo vedie vojnu, tvrdí Európska komisia

Zničenie priehrady 6.

9.6.2023 (SITA.sk) - „Primárnu zodpovednosť“ za zničenie Kachovskej priehrady v Chersonskej oblasti na juhu Ukrajiny nesie Rusko. V piatok to povedala hovorkyňa Európskej komisie (EK) Dana Spinantová. Informuje o tom web Kyiv Independent.

„Je tam Rusko, bombarduje a ostreľuje, a Ukrajina sa bráni, takže Rusko má primárnu zodpovednosť za to, čo sa deje na Ukrajine ... a to je prvé vyhlásenie, ktoré musíte mať na pamäti, keď skúmate tento incident alebo čokoľvek iné,“ uviedla Spinantová. „Budeme robiť všetko, čo môžeme, aby sme podporili ľudí dotknutých zničením hrádze Kachovskej priehrady,“ dodala. Vo štvrtok urobil podobné vyhlásenie Biely dom. Konštatoval, že síce ešte len skúma, kto zničil priehradu, ale na vine je nakoniec Rusko, pretože malo Kachovskú elektráreň pod kontrolou.

Priehrada na rieke Dnipro bola zničená 6. júna. Vyvolalo to humanitárnu a environmentálnu katastrofu na celej južnej Ukrajine. Podľa južného velenia ukrajinskej armády, priehradu vyhodili do vzduchu ruské sily.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 10. december 2023

horoskopy na dnes nedelu 10 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Asi ste porušili nejaké príkazy a dnes sa objavia problémy. Prestaňte robiť starosti iným, lebo môže dôjsť k niečomu, čo sa už nedá napraviť.

Býk 21.4. - 21.5.

Dnes sa najľahšie dohovoríte s ľuďmi, s ktorými máte nejaký dlhodobý spor. Určite sa vám podarí vybaviť záležitosť, ktorá vás už dlhšie trápi.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Váš zámer ešte nie je zrelý na zverejnenie. Nerozhodujte, či ide o pracovný, alebo súkromný zámer. Mohli by ste všetko zakríknuť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ovládne vás pocit neistoty. Nebojte sa, nájdete správny postup. Zodpovedný prístup sa vám vyplatí, dozviete sa o zlepšení vašej finančnej situácie.Všetky Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie