• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Prigožinove súkromné lietadlá pristáli v Bielorusku

Prigožinove súkromné lietadlá pristáli v Bielorusku

Jedno prišlo z Rostova nad Donom a druhé z Petrohradu.

27.6.2023 (SITA.sk) - Súkromné lietadlá zakladateľa ruskej žoldnierskej Wagnerovej skupiny Jevgenija Prigožina prileteli do Bieloruska.

Informuje o tom web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na bieloruskú monitorovaciu skupinu Belaruski Hajun, ktorá to uviedla na základe údajov služby FlightRadar.

Súkromné lietadlo Jevgenija Prigožina s registračným číslom RA-02795, ktoré priletelo z Rostova nad Donom, pristálo na leteckej základni Mačuliščy neďaleko Minsku v utorok o 7:40. Ďalšie Prigožinovo lietadlo s registračným číslom RA-02878 vyštartovalo z Petrohradu a pristálo na základni Mačuliščy o 7:58.

Prigožina naposledy na verejnosti videli v sobotu večer, keď odchádzal z ruského veliteľstva Južného okruhu v Rostove nad Donom.

Pre wagnerovcov už údajne budujú v Bielorusku tábor, má stáť dvesto kilometrov od hraníc s Ukrajinou

V Bielorusku začali s výstavbou tábora pre bojovníkov ruskej žoldnierskej Wagnerovej skupiny po dohode s bieloruským prezidentom Alexandrom Lukašenkom, ktorý rokoval so šéfom wagnerovcov Jevgenijom Prigožinom.

Uviedol to web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na ruský nezávislý portál Verstka.

Tábor pre osemtisíc ľudí

Podľa tohto média prvý tábor pre osemtisíc ľudí budujú v Mahiľovskej oblasti 200 kilometrov od hraníc s Ukrajinou.

„Úlohou je postaviť tábor do zajtra do obeda,“ povedal zdroj.

Rodiny potvrdili informáciu

Rodiny bojovníkov z Wagnerovej skupiny potvrdili informáciu, že žoldnierov pošlú do Bieloruska. Jeden z príbuzných uviedol, že jednotky wagnerovcov, ktoré zostali v Rostove nad Donom, posielajú do Bieloruska.

Ďalšia z príbuzných uviedla, že jej manžel, ktorý bol v sobotu v Rostove nad Donom, ju informoval o „pravdepodobnom“ odchode do Bieloruska, ale opäť ju nekontaktoval.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie