• Dnes je: Štvrtok 30. novembra 2023 meniny má Ondrej, Andrej

Prigožin sa stretol s predstaviteľmi Stredoafrickej republiky, s Putinom sa zúčastnili na samite lídrov afrických krajín

Prigožin sa stretol s predstaviteľmi Stredoafrickej republiky, s Putinom sa zúčastnili na samite lídrov afrických krajín

Wagnerovci majú údajne na „čiernom kontinente“ naďalej mnoho aktivít.

27.7.2023 (SITA.sk) - Mecenáš žoldnierskej Wagnerovej skupiny Jevgenij Prigožin, ktorý minulý mesiac uskutočnil krátku vzburu voči Kremľu, sa objavil na štvrtkovom samite s lídrami afrických krajín, na ktorom sa zúčastnil aj ruský vodca Vladimir Putin. Referuje o tom web news.sky.com.

Špekulácie o mieste pobytu

Miesto pobytu Prigožina bolo po spomenutej vzbure predmetom mnohých špekulácií. Šuškalo sa o jeho odchode do Bieloruska, kde sa už premiestnili tisícky bojovníkov z Wagnerovej skupiny. Minulý týždeň sa zasa šírili správy, že bol na stretnutí s Putinom.

Dmitrij Syty, ktorý riadi tzv. Ruský dom v hlavnom meste Stredoafrickej republiky Bangui, zverejnil na Facebooku zábery, na ktorých si Prigožin v civilnom oblečení s úsmevom podáva ruku s predstaviteľom tejto africkej krajiny v petrohradskom hoteli.

Stretnutie s africkými predstaviteľmi

Existuje síce možnosť, že záber vznikol ešte skôr, ale ako pripomína web news.sky.com, dávalo by to zmysel, ak by sa Prigožin stretol v Rusku s africkými predstaviteľmi, keďže wagnerovci majú na „čiernom kontinente“ naďalej mnoho aktivít.

Wagnerovci napríklad dostali na starosť zaistenie bezpečnosti počas víkendového referenda v Stredoafrickej republike, počas ktorého sa očakáva novelizácia ústavy, čo by súčasnému prezidentovi Faustinovi-Archangeovi Touadérovi umožnilo udržať sa dlhšie pri moci.

Britský parlamentný výbor pre zahraničné veci (FAC) tento týždeň skonštatoval, že wagnerovci mali vojenské aktivity vo viacerých afrických štátoch - okrem Stredoafrickej republiky taktiež v Sudáne, Líbyi, Mozambiku či Mali.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 29. november 2023

horoskopy na dnes stredu 29 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 29. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Čaká vás deň vhodný na nákupy. Máte šancu stretnúť priateľa, s ktorým môžete stráviť príjemné popoludnie. Pozor, zdravotne nie ste v najlepšej kondícii.

Býk 21.4. - 21.5.

Doterajšie úlohy sa vám zdajú priľahké? Práve rutina sa stane prekážkou v dosiahnutí určitého cieľa. Nejaký čas vám potrvá, kým nájdete originálny postup.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Máte výbornú náladu? Niektorým ľuďom sa to nebude páčiť, budú vás chcieť znechutiť. Riaďte sa vlastným rozumom. Dávajte si pozor na nočné zážitky.

Rak 22.6. - 22.7.

Už dnes úplne zabudnete na prácu a najbližším pripravíte atraktívny program. Počítajte s prejavmi vďačnosti. Milovaná osoba vás príjemne prekvapí.Všetky Horoskopy pre Stredu 29. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie