• Dnes je: Pondelok 04. decembra 2023 meniny má Barbora

Prigožin pozval Šojgua na zhodnotenie situácie do Bachmutu, čoraz intenzívnejšie sa sťažuje na neúspechy vlastných žoldnierov

Prigožin pozval Šojgua na zhodnotenie situácie do Bachmutu, čoraz intenzívnejšie sa sťažuje na neúspechy vlastných žoldnierov

Tiež v ňom napísal, že wagnerovci v súčasnosti „kontrolujú viac ako 95 percent obce Bachmut a pokračujú v ofenzíve za jej úplné oslobodenie“.

12.5.2023 (SITA.sk) - Líder ruskej žoldnierskej Wagnerovej skupiny Jevgenij Prigožin v piatok pozval ruského ministra obrany Sergeja Šojgua do východoukrajinského Bachmutu, aby tam zhodnotil situáciu. Je to najnovšie vyhlásenie, ktorým Prigožin napáda vojenské vedenie v Kremli, pripomína spravodajský portál CNN.

Zhodnotenie situácie

„Žiadam vás, aby ste prišli na územie Bachmutu, ktoré kontrolujú (ruské) polovojenské jednotky, a zhodnoťte situáciu sami,“ uvádza Prigožin v liste, ktorý zverejnil na sociálnych sieťach.

Tiež v ňom napísal, že wagnerovci v súčasnosti „kontrolujú viac ako 95 percent obce Bachmut a pokračujú v ofenzíve za jej úplné oslobodenie“.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Na okrajoch pozícií Wagnerovej skupiny, kde sa v súčasnosti nachádzajú ruské ozbrojené sily, podľa neho Ukrajina vykonala „niekoľko úspešných protiútokov“.

Neúspechy vlastných žoldnierov

Prigožin sa čoraz intenzívnejšie sťažuje na neúspechy svojich vlastných žoldnierov na bojisku a z nedostatku munície na dobytie Bachmutu viní ruské ministerstvo obrany, pričom prstom ukazuje na Šojgua a náčelníka generálneho štábu ruských síl Valerija Gerasimova.

V posledných dňoch sa opäť sťažoval, že oblasti, ktoré jeho bojovníci obsadili v okolí Bachmutu za cenu veľkých obetí, teraz získavajú späť Ukrajinci.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k téme: rusko-ukrajinský konflikt, Ruský minister obrany, Wagnerova skupina
Zdroj: SITA.sk - Prigožin pozval Šojgua na zhodnotenie situácie do Bachmutu, čoraz intenzívnejšie sa sťažuje na neúspechy vlastných žoldnierov © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 4. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 4 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Pokračujete vo včerajšom pracovnom nasadení? Ak áno, môžete dnes veľmi ľahko dosiahnuť úspech. V súkromí sa vám splní nejedno želanie.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak vám dnes ponúknu nové zamestnanie, berte ho so "všetkými desiatimi". Dnes je tá najvhodnejšia konštelácia k novým začiatkom.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete mať možnosť získať nové kontakty. Bude dobré, keď si urobíte reklamu. Nemali by ste sedieť v kúte a čakať na to, kedy si vás niekto všimne.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak sa stretnete so silnejším protivníkom, nevzdávajte sa. Obhajujte vaše myšlienky za každú cenu. K partnerovi buďte opatrní, nežiarlite.Všetky Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie