• Dnes je: Štvrtok 30. novembra 2023 meniny má Ondrej, Andrej

Priemyselný park Valaliky čaká prvá etapa archeologického výskumu, odhadovaná cena zákazky je 1,3 milióna eur

Priemyselný park Valaliky čaká prvá etapa archeologického výskumu, odhadovaná cena zákazky je 1,3 milióna eur

Koncom júna tohto roka štát informoval, že sa podarilo kompletne vykúpiť a vysporiadať 280 hektárov pozemkov v priemyselnom parku Valaliky.

Spoločnosť Valaliky Industrial Park pripravuje v budúcom priemyselnom parku Valaliky prvú etapu záchranného archeologického výskumu. Ako vyplýva z Oznámenia o vyhlásení verejného obstarávania, celková odhadovaná cena zákazky je takmer 1,3 milióna eur bez DPH.

Záujemcovia môžu svoje ponuky predkladať do 15. septembra tohto roka. O víťazovi verejnej súťaže rozhodne najnižšia cena.

Výskum prebehne na niekoľkých územiach

„Predmetom zákazky je zabezpečenie záchranného archeologického plošného výskumu na ploche o výmere maximálne 5 hektárov a vyhotovenie výskumnej dokumentácie,“ uvádza sa vo vyhlásení.

Výskum bude prebiehať podľa rozhodnutia Krajského pamiatkového úradu Košice v katastrálnych územiach Valaliky, Geča, Čaňa, Haniska, Sokoľany, Gyňov, Trstené pri Hornáde, Košice Šebastovce, Košice Barca, Košice Šaca a Železiarne. Zákazka by mala trvať 24 mesiacov.

Príprava automobilky Volvo

Koncom júna tohto roka štát informoval, že sa podarilo kompletne vykúpiť a vysporiadať 280 hektárov pozemkov v priemyselnom parku Valaliky. Ten sa stane sídlom výrobných závodov, z ktorých prvým a najvýznamnejším bude švédska automobilka Volvo.

Tá má na východné Slovensko priniesť 3 300 nových pracovných miest. Spoločnosť plánuje začať s pilotážou a prípravou hál v priemyselnom parku už v novembri tohto roku.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 29. november 2023

horoskopy na dnes stredu 29 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 29. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Čaká vás deň vhodný na nákupy. Máte šancu stretnúť priateľa, s ktorým môžete stráviť príjemné popoludnie. Pozor, zdravotne nie ste v najlepšej kondícii.

Býk 21.4. - 21.5.

Doterajšie úlohy sa vám zdajú priľahké? Práve rutina sa stane prekážkou v dosiahnutí určitého cieľa. Nejaký čas vám potrvá, kým nájdete originálny postup.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Máte výbornú náladu? Niektorým ľuďom sa to nebude páčiť, budú vás chcieť znechutiť. Riaďte sa vlastným rozumom. Dávajte si pozor na nočné zážitky.

Rak 22.6. - 22.7.

Už dnes úplne zabudnete na prácu a najbližším pripravíte atraktívny program. Počítajte s prejavmi vďačnosti. Milovaná osoba vás príjemne prekvapí.Všetky Horoskopy pre Stredu 29. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie