• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Priemyselný park Štúrovo plánuje vybudovať druhú etapu fotovoltickej elektrárne, výkon by sa navýšil o 15 MW

Priemyselný park Štúrovo plánuje vybudovať druhú etapu fotovoltickej elektrárne, výkon by sa navýšil o 15 MW

Lokality navrhované pre výstavbu fotovoltickej elektrárne sa nachádzajú v katastrálnom území Obid a v katastrálnom území Štúrovo.

Priemyselný park Štúrovo plánuje zainvestovať do rekultivácie odkaliska Smurfit Kappa Štúrovo a tieto priestory následne využiť pre vybudovanie II. etapy fotovoltickej elektrárne.

Výkon sa navýši

Tá bude nadväzovať na I. etapu projektu „Fotovoltická elektráren? Priemyselný park Štúrovo 15 MW“. Pôvodný projekt by sa tak mal navýšiť o výkon 15 MW a dobudovať na komplexný celok so sumárnym výkonom 30 MW.

Predpokladaná celková plocha zastavaná fotovoltickými panelmi je v rámci II. etapy približne 190-tisíc metrov štvorcových, spolu s plochou I. etapy pôjde o plochu približne 329-tisíc metrov štvorcových. Navrhovaný systém pozostáva zo súboru fotovoltických panelov. Celkovo by ich malo byť nainštalovaných 31 084 kusov.

Rozmanitý priemyselný park

Lokality navrhované pre výstavbu fotovoltickej elektrárne sa nachádzajú v katastrálnom území Obid a v katastrálnom území Štúrovo. Priestorovo nadväzujú na areál priemyselného parku Štúrovo.


Ten bol pôvodne zameraný na papierenskú výrobu, v súčasnosti je rozsah priemyselných aktivít vykonávaných v danom priestore rozmanitejší. Pôsobia tu spoločnosti BIS Slovensko, Monarflex

či Smurfit Kappa Obaly Štúrovo.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.



Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023




Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie