• Dnes je: Utorok 05. decembra 2023 meniny má Oto

Priemysel medziročne poklesol o dve percentná, v porovnaní ide o najhorší výkon od roku 2016

Priemysel medziročne poklesol o dve percentná, v porovnaní ide o najhorší výkon od roku 2016

Celkový vplyv zníženia výkonnosti 9 z 13 sledovaných zoskupení odvetví priemyselnej výroby priemyslu však z veľkej časti podľa úradu utlmil fakt, že najvýznamnejšie štruktúry boli v pluse.

Priemyselná produkcia v apríli na Slovensku medziročne poklesla o 2 %. Priemysel tak nadviazal podľa Štatistického úradu SR na stagnáciu na konci minulého a začiatku tohto roka.

Pokles výroby gumy a plastu

Kľúčové odvetvie slovenskej ekonomiky v apríli vyprodukovalo hodnotu, ktorá bola len necelé 3 % nad priemerom výkonov v roku 2015.

V dlhodobom porovnaní to bol najhorší aprílový výkon od roku 2016 s výnimkou roka 2020, kedy nástup pandémie úplne zastavil výrobu v niektorých odvetviach.

Najvýznamnejší pokles zaznamenala výroba z gumy a plastu o 9,4 %. Nasledoval vplyv viac ako štvrtinového poklesu výroby počítačových, elektronických a optických výrobkov, ďalej viac ako 15-percentný pokles vo výrobe drevených a papierových výrobkov a pokles o necelých 8 % vo výrobe potravín, nápojov a tabakových výrobkov.

Najvýznamnejšie štruktúry

Celkový vplyv zníženia výkonnosti 9 z 13 sledovaných zoskupení odvetví priemyselnej výroby priemyslu však z veľkej časti podľa úradu utlmil fakt, že najvýznamnejšie štruktúry boli v pluse.


Taktiež rast vo výrobe dopravných prostriedkov o 7,9 %, vysoké medziročné zvýšenie výkonov o viac ako 43 % vo výrobe základných farmaceutických výrobkov a prípravkov a veľmi mierne rasty tesne nad nulou vo výrobe kovov a kovových konštrukcií a vo výrobe strojov.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 5. december 2023

horoskopy na dnes utorok 5 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 5. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Náladu vám len tak ľahko nikto nepokazí. Dokonca sa pustíte iniciatívne do niektorých prác, ktorým sa inokedy radšej vyhýbate. Zároveň to bude pre vás aj relaxácia.

Býk 21.4. - 21.5.

Prichádza obdobie, počas ktorého by ste mali venovať svoje sily rodine a domovu. Ak treba niečo v domácnosti zlepšiť, či prípadne zmeniť bydlisko, je najvyšší čas niečo podniknúť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Mali by ste si vyriešiť nedorozumenie s členmi rodiny. Uvedomte si, že vás potrebujú viac, ako si myslíte. Vo vzduchu visia viaceré otázky, na ktoré by ste mali nájsť odpoveď.

Rak 22.6. - 22.7.

Pravdepodobne dostanete pozvanie od osoby, ktorá sa s vami chce už dlhšie zblížiť. Buďte trpezliví, lebo váš obdivovateľ je veľmi nesmelý.Všetky Horoskopy pre Utorok 5. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie