• Dnes je: Utorok 05. decembra 2023 meniny má Oto

Priemysel EÚ medziročne vzrástol o 2,1 percenta, Slovensko a Rumunsko však na tom boli zhodne ako tretí najhorší

Priemysel EÚ medziročne vzrástol o 2,1 percenta, Slovensko a Rumunsko však na tom boli zhodne ako tretí najhorší

Medzimesačne februárová priemyselná výroba najvýraznejšie stúpla v Belgicku (6,1 %), Luxembursku (4,9 %) a v Grécku (4,8 %).

Priemyselná produkcia v eurozóne vo februári podľa sezónne upravených údajov medzimesačne vzrástla o 1,5 percenta a v rámci celej Európskej únie (EÚ) sa zvýšila o 1,4 percenta.

Medziročne priemysel eurozóny posilnil o dve percentá a v rámci celej Únie sa zväčšil o 2,1 percenta. Vo štvrtok o tom informoval štatistický úrad Európskej únie Eurostat.

Na Slovensku priemyselná výroba vo februári medzimesačne vzrástla o 2,8 percenta, ale medziročne sa znížila. Medziročný pokles priemyslu Slovenska a Rumunska (zhodne -4,7 %) bol v rámci EÚ tretí najhorší. Výraznejšie priemyselná produkcia medziročne oslabila len v Estónsku (-7,4 %) a v Litve (-6,9 %). Najviac priemysel vo februári medziročne vzrástol v Írsku (25,3 %), na Malte (17,1 %) a v Dánsku (15,7 %).

Medzimesačne februárová priemyselná výroba najvýraznejšie stúpla v Belgicku (6,1 %), Luxembursku (4,9 %) a v Grécku (4,8 %). Najväčší pokles priemyselnej produkcie oproti januáru bol v Slovinsku (-3,6 %), Fínsku (-2,3 %) a v Portugalsku (-2 %).

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 4. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 4 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Pokračujete vo včerajšom pracovnom nasadení? Ak áno, môžete dnes veľmi ľahko dosiahnuť úspech. V súkromí sa vám splní nejedno želanie.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak vám dnes ponúknu nové zamestnanie, berte ho so "všetkými desiatimi". Dnes je tá najvhodnejšia konštelácia k novým začiatkom.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete mať možnosť získať nové kontakty. Bude dobré, keď si urobíte reklamu. Nemali by ste sedieť v kúte a čakať na to, kedy si vás niekto všimne.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak sa stretnete so silnejším protivníkom, nevzdávajte sa. Obhajujte vaše myšlienky za každú cenu. K partnerovi buďte opatrní, nežiarlite.Všetky Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie