• Dnes je: Utorok 30. novembra 2021 meniny má Ondrej, Andrej

Priemerná dočasná PN na Slovensku v apríli klesla, nižšia bola aj medziročne

Priemerná dočasná PN na Slovensku v apríli klesla, nižšia bola aj medziročne

Priemerná dočasná práceneschopnosť na Slovensku v apríli tohto roka dosiahla 4,56 %, oproti marcu sa znížila o 1,30 percentuálneho bodu.

31.5.2021 (Webnoviny.sk) - Priemerná dočasná práceneschopnosť (PN) na Slovensku v apríli tohto roka dosiahla 4,56 %. Oproti marcu tohto roka klesla o 1,30 percentuálneho bodu, medziročne to bolo menej o 0,77 percentuálneho bodu.

Priemerná dočasná PN tak prestala dosahovať rekordné úrovne. Vyplýva to z údajov, ktoré zverejnila Sociálna poisťovňa.

Kým v Bratislavskom kraji bolo v apríli dočasne práceneschopných 2,60 % nemocensky poistených osôb, v Prešovskom kraji priemerná dočasná PN predstavovala 5,84 %.

Druhú najnižšiu dočasnú PN po Bratislavskom kraji v apríli tohto roka vykázal Banskobystrický kraj, a to 4,19 %. Nasleduje Nitriansky kraj, kde priemerná dočasná PN dosiahla 4,27 % a Trnavský kraj s priemernou dočasnou PN 4,75 %.

Naopak, druhú najvyššiu priemernú dočasnú PN za apríl po Prešovskom kraji zaevidoval Žilinský kraj, a to 5,69 %, za ním nasleduje Trenčiansky kraj s 5,30 % a Košický s priemernou dočasnou PN na úrovni 4,78 %.


Priemerná dočasná PN vychádza z podielu práceneschopných osôb voči celkovému počtu nemocensky poistených ľudí v danom období. Priemerné percento dočasnej pracovnej neschopnosti vyjadruje podiel kalendárnych dní dočasnej pracovnej neschopnosti na celkovom kalendárnom fonde v sledovanom období.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie