• Dnes je: Pondelok 29. novembra 2021 meniny má Vratko

Pri testovaní bola podľa Fica hrubo porušená ústava, vyzýva na zastavenie Matoviča

Pri testovaní bola podľa Fica hrubo porušená ústava, vyzýva na zastavenie Matoviča

Podľa predsedu strany Smer-SD Roberta Fica bolo prvé kolo testovania nezmyselné.

2.11.2020 (Webnoviny.sk) - Podľa predsedu strany Smer – SD Roberta Fica je na Slovensku napätá atmosféra, v ktorej sa do úvahy neberie iný názor, prípadne sa iný názor len dehonestuje. Informoval o tom Tlačový odbor strany Smer – SD.

Hrubo porušovali ústavu

Predseda strany upozornil, že pri testovaní cez víkend hrubo porušovali ústavu. Keď povolali bez súhlasu prezidentky vojakov našej armády. Bez súhlasu Národnej Rady SR povolali vojakov z Rakúska. O zdravotníkoch z Maďarska nevieme nič, navyše ešte zneužili mestá a obce,“ píše sa v stanovisku strany.

Viac o téme: Koronavírus

Podľa Fica bolo prvé kolo testovania nezmyselné a druhé, nech bude v akomkoľvek rozsahu, má viesť k tomu, aby sa minuli testy, o ktorých sa Fico domnieva, že boli draho nakúpené.

Návrh na vyslovenie nedôvery vláde

Opozícia má v rukách iba politické nástroje, preto podá návrh na vyslovenie nedôvery vláde za všetky prešľapy proti ústave a ľuďom. Médiá o nich nepochopiteľne mlčia a poslušne stoja na strane tejto vlády,“ skonštatoval tlačový odbor.


Zároveň predseda strany Smer-SD apeluje na odborníkov v krízovom štábe a primátorov a starostov, aby neboli ticho a nahlas hovorili, čo sa na Slovensku deje, pretože iba tak možno zastaviť ľudí, ako je premiér Igor Matovič (OĽaNO) pred chaosom, bezprávím a do prekračovania hraníc slušnosti.Matovič hrá vabank. Strach má aj Fico (komentár)

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie