• Dnes je: Nedeľa 10. decembra 2023 meniny má Radúz

Pri Raslaviciach sa zrazilo auto s autobusom, ďalším účastníkom nehody bola aj dodávka

Pri Raslaviciach sa zrazilo auto s autobusom, ďalším účastníkom nehody bola aj dodávka

V autobuse sa v tom čase viezlo 10 ľudí vrátane vodiča, nikto z nich sa nezranil.

23.8.2023 (SITA.sk) - Jednu obeť si vyžiadala dopravná nehoda, ktorá sa stala v stredu krátko pred 6:00 na ceste medzi obcami Raslavice a Janovce v okrese Bardejov. Zrazilo sa tam sedemmiestne auto s autobusom.

Ako ďalej agentúru SITA informoval operačný dôstojník Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Prešove, neprežil jeden človek z posádky auta, šesť ďalších pasažierov bolo zranených.

Ako neskôr uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva HaZZ v Prešove Miroslava Knišová, ďalším účastníkom nehody bola aj dodávka. V čase nehody sa v nej viezol vodič, ktorý neutrpel žiadne zranenia. Na mieste zasahovali štyria hasiči s jedným kusom techniky.

Tí asistovali posádkam záchrannej zdravotnej služby pri ošetrení a naložení zranených osôb do sanitiek, ktoré smerovali do okolitých nemocníc. Havarované vozidlá zabezpečili proti vzniku požiaru a úniku prevádzkových kvapalín.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Izrael pokračoval v bombardovaní Pásma Gazy po tom, ako USA vetovali rezolúciu OSN o okamžitom prímerí

izrael pokracoval v bombardovani pasma gazy po tom ako usa vetovali rezoluciu osn o okamzitom primeri

9.12.2023 (SITA.sk) - Izraelské bojové lietadlá v noci na sobotu bombardovali Pásmo Gazy vrátane niektorých zmenšujúcich sa kúskov územia na juhu, ktoré Jeruzalem odporučil palestínskym civilistom ako evakuačné oblasti.

Najnovšie bombardovanie prišlo po tom, ako USA vetovali rezolúciu Organizácie Spojených národov požadujúcu okamžité humanitárne prímerie v Gaze napriek tomu, že ju podporila väčšina členov Bezpečnostnej rady OSN.

Zomreli tisíce ľudí

Od začiatku vojny medzi Izraelom a militantným hnutím Hamas v Pásme Gazy podľa palestínskeho ministerstva zdravotníctva zomrelo viac ako 17 400 ľudí.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt

Ministerstvo však nezverejňuje informácie, koľko obetí tvoria civilisti a koľko bojovníci.

Vojna vypukla po tom, ako Hamas začiatkom októbra vtrhol do južného Izraela a zabil zhruba 1 200 ľudí, prevažne civilistov. Zodpovednosť za civilné obete v Gaze podľa Izraela nesie hnutie Hamas, pretože civilistov využíva ako ľudské štíty.

USA naďalej odmietajú prímerie

Od prvého decembra, čiže od skončenia niekoľkodňového prímeria, bolo zabitých viac ako 2 200 Palestínčanov.

Napriek rastúcemu medzinárodnému tlaku administratíva amerického prezidenta Joea Bidena naďalej trvalé prímerie odmieta a tvrdí, že by umožnilo Hamasu prežiť a ohrozovať Izrael.


Počasie