• Dnes je: Utorok 02. marca 2021 meniny má Anežka

Pri požiari domu v Lednických Rovniach zahynul človek, prípad vyšetruje polícia

Pri požiari domu v Lednických Rovniach zahynul človek, prípad vyšetruje polícia

Hasiči našli telo muža počas hasenia požiaru, nepomohla mu žiaľ ani okamžitá resuscitácia.

21.12.2020 (Webnoviny.sk) - Púchovskí hasiči zasahovali v noci pri požiari rodinného domu v Lednických Rovniach. Napriek maximálnej snahe sa im nepodarilo zachrániť majiteľa domu, ktorý požiar neprežil. Informoval o tom hovorca Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Trenčíne Marián Petrík.

Hasičom požiar oznámili o 23:00. "Púchovskí hasiči počas hasenia našli telo osoby, ktorá však už nejavila známky života. Vyniesli ju z objektu na voľné priestranstvo, kde až do príchodu záchranárov vykonávali kardiopulmonálnu resuscitáciu, avšak ani napriek maximálnemu úsiliu sa postihnutú osobu oživiť nepodarilo," priblížil zásah hasičov Petrík.

Ako dodal, profesionálnym hasičom asistovali aj štyria dobrovoľní hasiči z obce Lednické Rovne s dvoma zásahovými vozidlami. Podľa Petríka je príčina vzniku požiaru v štádiu zisťovania. "Okolnosti a príčinu požiaru rodinného domu vyšetrujú policajti z Púchova. Bolo začaté trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia," informovala krajská trenčianska polícia.

Viac k téme: hasiči, požiar

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie