• Dnes je: Nedeľa 10. decembra 2023 meniny má Radúz

Pri páde súkromného lietadla v Rusku zomrel aj Jevgenij Prigožin, potvrdil vyšetrovací výbor

Pri páde súkromného lietadla v Rusku zomrel aj Jevgenij Prigožin, potvrdil vyšetrovací výbor

Pri páde lietadla zomreli všetci siedmi pasažieri a traja členovia posádky.

27.8.2023 (SITA.sk) - Ruský vyšetrovací výbor v nedeľu potvrdil, že pri stredajšom páde súkromného lietadla medzi Moskvou a Petrohradom zomrel aj zakladateľ žoldnierskej Wagnerovej skupiny Jevgenij Prigožin.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Potvrdenie úmrtia

Hovorkyňa výboru Svetlana Petrenková vo vyhlásení uviedla, že forenzné a genetické testy určili, že všetkých desať tiel nájdených na mieste pádu lietadla zodpovedá zoznamu cestujúcich. Vyhlásenie však neuviedlo, čo mohlo spôsobiť zrútenie sa lietadla.

Ruský úrad pre civilné letectvo po páde lietadla konštatoval, že Prigožin a časť hlavných veliteľov jeho žoldnierskej skupiny boli na zozname pasažierov. Pri páde lietadla zomreli všetci siedmi pasažieri a traja členovia posádky.

Úmyselná explózia

Pred dvomi mesiacmi Prigožin viedol jednodňovú vzburu proti veleniu ruskej armády, pričom jeho žoldnieri smerovali z Ukrajiny na Moskvu. Ruský vodca Vladimir Putin tento čin odsúdil ako „velezradu" a sľúbil potrestanie všetkých jej účastníkov. Kremeľ však rýchlo s Prigožinom uzavrel dohodu o ukončení ozbrojenej vzbury, zbavil ho obvinení a umožnil mu odísť do Bieloruska.

Podľa predbežného hodnotenia americkej spravodajskej služby pád lietadla, v ktorom letel Prigožin, spôsobila úmyselná explózia. Zahynul aj Prigožinov zástupca Dmitrij Utkin a šéf logistiky Wagnerovej skupiny Valerij Čekalov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
V Rusku sa zrútilo lietadlo, na zozname cestujúcich bol aj Prigožin (fotografie)

Viac k téme: Pád lietadla, Ruská armáda, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident, Úmrtie, Vzbura v Rusku - Jevgenij Prigožin (wagnerovci)
Zdroj: SITA.sk - Pri páde súkromného lietadla v Rusku zomrel aj Jevgenij Prigožin, potvrdil vyšetrovací výbor © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 10. december 2023

horoskopy na dnes nedelu 10 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Asi ste porušili nejaké príkazy a dnes sa objavia problémy. Prestaňte robiť starosti iným, lebo môže dôjsť k niečomu, čo sa už nedá napraviť.

Býk 21.4. - 21.5.

Dnes sa najľahšie dohovoríte s ľuďmi, s ktorými máte nejaký dlhodobý spor. Určite sa vám podarí vybaviť záležitosť, ktorá vás už dlhšie trápi.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Váš zámer ešte nie je zrelý na zverejnenie. Nerozhodujte, či ide o pracovný, alebo súkromný zámer. Mohli by ste všetko zakríknuť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ovládne vás pocit neistoty. Nebojte sa, nájdete správny postup. Zodpovedný prístup sa vám vyplatí, dozviete sa o zlepšení vašej finančnej situácie.



Všetky Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023




Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie