• Dnes je: Utorok 09. augusta 2022 meniny má Ľubomíra

Pri odvolávaní Sulíka bude Za ľudí proti, hnutie OĽaNO sa ešte na postoji nedohodli

Pri odvolávaní Sulíka bude Za ľudí proti, hnutie OĽaNO sa ešte na postoji nedohodli

Poslankyňa NR SR Anna Záborská v diskusnej relácii uviedla, že nevidí dôvod, aby bol minister hospodárstva Sulík odvolaný.

12.6.2022 (Webnoviny.sk) - Strana Za ľudí plánuje hlasovať za zotrvanie Richarda Sulíka na pozícii ministra hospodárstva SR. Uviedla to podpredsedníčka strany Za ľudí Viera Leščáková v diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12.

Šéfka Kresťanskej únie (KÚ) a členka klubu Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Anna Záborská nevidí dôvod, aby bol líder strany Sloboda a Solidarita odvolaný.

Dodala však, že hnutie bude o svojom postoji rokovať.

Ak padne minister Sulík, skončí aj Hegerova vláda, varoval Kollár

Ak padne minister hospodárstva Richard Sulík (SaS), padne vláda. V televízii Joj v relácii Na hrane to vo štvrtok povedal predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) v reakcii na návrh strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) odvolávať na mimoriadnej schôdzi parlamentu šéfa rezortu hospodárstva.

Podľa Kollára hlasovať za odvolanie ministra je, „ako keby som hlasoval za pád tejto vlády“. Na adresu koaličných poslancov, ktorí by chceli hlasovať za odvolanie Sulíka, povedal, že by mali mať dostatok zodpovednosti.

Obrovské zdražovanie

Mimoriadna schôdza o Sulíkovi by sa mala podľa Kollára uskutočniť na budúci týždeň vo štvrtok 16. júna po Hodine otázok.

Predseda Smeru-SD Robert Fico v diskusnej relácii uviedol, že Sulík odignoroval prípravu krajiny na obrovské zdražovanie. „Na ministerstve hospodárstva je človek, ktorý sa nestará a nerobí,“ poznamenal Fico. Varoval, že cena plynu môže stúpnuť o 100 až 150 percent a benzín a nafta môžu stáť viac ako dve eurá.

Podľa Fica premiér Eduard Heger (OĽaNO) zradil celú krajinu pri rokovaniach o sankciách súvisiacich s ruskou ropou a „najhoršie je, že podklady mu pripravoval Sulík“.


Najčítanejšia najnovšia správa

Verejné financie budú kvôli Matovičovi v katastrofálnom stave, tvrdí Truban a pridáva ďalšiu kritiku

verejne financie budu kvoli matovicovi v katastrofalnom stave tvrdi truban a pridava dalsiu kritiku

8.8.2022 (Webnoviny.sk) - Podpredseda hnutia Progresívne Slovensko (PS) Michal Truban je presvedčený, že Slovensko potrebuje nového ministra financií.

Tvrdí, že súčasný minister a líder hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič je len ministrom vlastných nápadov, nedokáže riešiť problémy, a preto verejné financie budú katastrofálne. Truban o tom informoval v pondelok na sociálnej sieti.

Skončí to hospodárskou katastrofou

„Ak bude ďalej improvizovať s verejnými financiami tak, ako sme ho nechali vymýšľať opatrenia v pandémii, čo viedlo k tomu, že sme skončili na chvoste Európskej únie (EÚ) s najvyššou úmrtnosťou, najnižšou zaočkovanosťou a nemocnicami, ktoré skolabovali, tak to skončí hospodárskou katastrofou," dodal podpredseda PS.

Snaží sa oklamať verejnosť

Podľa neho sa ministerstvo financií snaží oklamať verejnosť vývojom daňových príjmov uprostred roku.

Truban na sociálnej sieti citoval Radu pre rozpočtovú zodpovednosť (RRZ), „ak vláda nepríjme dodatočné opatrenia, deficit verejnej správy by mal v roku 2023 mierne klesnúť, následne v rokoch 2024 a 2025 vzrastie až k úrovni 4,5 percenta HDP." Podpredseda PS je presvedčený, že Matovič žiadne opatrenia neprijme.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie