• Dnes je: Utorok 09. augusta 2022 meniny má Ľubomíra

Pri Nových Zámkoch sa do poľa zrútilo malé lietadlo, haváriu neprežil jeden z pasažierov (foto)

Pri Nových Zámkoch sa do poľa zrútilo malé lietadlo, haváriu neprežil jeden z pasažierov (foto)

Na mieste nehody sa nachádzali dvaja ťažko zranení.

12.6.2022 (Webnoviny.sk) - Po páde malého lietadla pri obci Komoča v okrese Nové Zámky zomrel krátko po prevoze do nemocnice jeden z pasažierov. Potvrdila to hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby SR Alena Krčová aj hovorkyňa Air – Transport Europe (ATTE) Zuzana Hopjaková.

Lietadlo spadlo do poľa

Krčová priblížila, že informáciu o páde malého lietadla do poľa dostali na tiesňovú linku 155 o 10:56. Na mieste sa nachádzali dvaja ťažko zranení.

Obaja muži utrpeli tzv. polytraumu, teda viaceré poranenia celého tela, a záchranári ich po ošetrení previezli do nemocnice v kritickom stave.

Muži utrpeli vážne zranenia

Hopjaková doplnila, že záchranársky vrtuľník z Nitry vzlietol v nedeľu krátko predpoludním zo svojej základne a smeroval k miestu, odkiaľ prišlo hlásenie o páde malého motorového lietadla.

„Po prílete sa dve osoby nachádzali zakliesnené v kabíne. Leteckí záchranári si do svojej starostlivosti prevzali ťažšie zraneného 66-ročného muža, ktorý bol v tom čase ešte pri vedomí. Utrpel vážne poranenia viacerých častí tela,“ uviedla.

Muž bol následne v umelom spánku a v kritickom stave letecky transportovaný do Fakultnej nemocnice v Nitre, kde však svojim zraneniam podľahol.


Najčítanejšia najnovšia správa

Verejné financie budú kvôli Matovičovi v katastrofálnom stave, tvrdí Truban a pridáva ďalšiu kritiku

verejne financie budu kvoli matovicovi v katastrofalnom stave tvrdi truban a pridava dalsiu kritiku

8.8.2022 (Webnoviny.sk) - Podpredseda hnutia Progresívne Slovensko (PS) Michal Truban je presvedčený, že Slovensko potrebuje nového ministra financií.

Tvrdí, že súčasný minister a líder hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič je len ministrom vlastných nápadov, nedokáže riešiť problémy, a preto verejné financie budú katastrofálne. Truban o tom informoval v pondelok na sociálnej sieti.

Skončí to hospodárskou katastrofou

„Ak bude ďalej improvizovať s verejnými financiami tak, ako sme ho nechali vymýšľať opatrenia v pandémii, čo viedlo k tomu, že sme skončili na chvoste Európskej únie (EÚ) s najvyššou úmrtnosťou, najnižšou zaočkovanosťou a nemocnicami, ktoré skolabovali, tak to skončí hospodárskou katastrofou," dodal podpredseda PS.

Snaží sa oklamať verejnosť

Podľa neho sa ministerstvo financií snaží oklamať verejnosť vývojom daňových príjmov uprostred roku.

Truban na sociálnej sieti citoval Radu pre rozpočtovú zodpovednosť (RRZ), „ak vláda nepríjme dodatočné opatrenia, deficit verejnej správy by mal v roku 2023 mierne klesnúť, následne v rokoch 2024 a 2025 vzrastie až k úrovni 4,5 percenta HDP." Podpredseda PS je presvedčený, že Matovič žiadne opatrenia neprijme.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie