• Dnes je: Utorok 21. septembra 2021 meniny má Matúš

Pri návrate na Slovensko sa nezabudnite včas zaregistrovať, inak si predlžujete čakanie na hraniciach

Pri návrate na Slovensko sa nezabudnite včas zaregistrovať, inak si predlžujete čakanie na hraniciach

Polícia odporúča občanom vracajúcim sa na územie Slovenska prísť k hraniciam v predstihu.

29.3.2021 (Webnoviny.sk) - Polícia odporúča občanom, aby sa pri návrate na Slovensko zaregistrovali ešte pred cestou k hraničnému priechodu.

Ako vysvetlila hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová, cieľom je eliminovanie čakacích dôb na hraniciach. Dodala, že rovnaké odporúčanie platí aj pre cestovanie z letísk.

Kontroly na letiskách pokračujú

Policajti totiž naďalej vykonávajú kontroly aj na letisku v Bratislave, Košiciach či Poprade, najmä pri letoch do obvyklých dovolenkových destinácií. Zároveň uviedla, že policajný zbor denne vyhodnocuje situáciu a priebežne prijíma opatrenia na zníženie čakacích dôb tam, kde to infraštruktúra dovoľuje.

„Toto upozornenie vychádza z praxe, keďže policajti sa denne stretávajú s tým, že občania neplnia svoje povinnosti a zbytočne predlžujú čas strávený v kolónach na hraničných priechodoch, ale aj na letiskách,“ priblížila Bárdyová.

Dostatočná časová rezerva

Dodala, že policajti nedokážu v týchto prípadoch urýchliť proces vybavenia. Pripomenula, že občania vracajúci sa na Slovensko sa musia registrovať cez webovú stránku www.korona.gov.sk/ehranica a pri príchode letecky je potrebné vyplniť aj elektronický formulár na webovej stránke www.mindop.sk/covid/.


Občania, ktorí vstupujú na územie Slovenska by si mali podľa Bárdyovej vytvoriť dostatočnú časovú rezervu, pripraviť si dokumenty predpísané vo Vyhláške Úradu verejného zdravotníctva SR a prípadne využiť na vstup aj ostatné hraničné priechody.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie