• Dnes je: Utorok 28. novembra 2023 meniny má Henrieta

Pri Bachmute zúria ťažké boje a situácia „zostáva zložitá“, na juhu však armáda napreduje (foto)

Pri Bachmute zúria ťažké boje a situácia „zostáva zložitá“, na juhu však armáda napreduje (foto)

Ruské sily obsadili Bachmut v máji, ale ukrajinské sily v posledných týždňoch dosiahli mierny pokrok južne a severozápadne od mesta.

6.9.2023 (SITA.sk) - Pri Bachmute zúria ťažké boje, pretože ukrajinské sily sa snažia z tohto mesta na „zložitom“ východnom fronte vytlačiť zakopané ruské jednotky. V stredu to povedal veliteľ ukrajinských pozemných síl, informuje spravodajský portál CNN.

Nepriateľ sa nevzdáva

Celková situácia na východnom fronte „zostáva zložitá“, uviedol generálplukovník Oleksandr Syrskyj vo vyhlásení na komunikačnej platforme Telegram.

„Nepriateľ sa nevzdáva svojich plánov dosiahnuť hranice Doneckej a Luhanskej oblasti, tvrdohlavo sa pripravuje na odvetu a prevzatie operačnej iniciatívy,“ skonštatoval.

Rusi ich denne ostreľujú

V blízkosti Kupianska na severovýchode Ukrajiny Rusko podľa Syrského „dokončuje prípravu útočných jednotiek a denne ostreľuje ukrajinské pozície delostrelectvom a mínometmi“. Rusko tiež dopĺňa svoje jednotky v oblasti Lymanu, severne od Bachmutu.

Hlavnou úlohou ukrajinskej armády je podľa neho udržať pozície pri Kupiansku a Lymane a postupovať na bachmutskom fronte.

Napredujú aj na juhu krajiny

V západnej časti Záporožskej oblasti na juhu krajiny sa ukrajinská armáda podľa amerického Inštitútu pre štúdium vojny (ISW) dostala do oblasti, o ktorej Rusi tvrdili, že ju majú pod kontrolou.

Geolokačné zábery, ktoré v utorok zverejnili viaceré zdroje, totiž ukázali, že paľba ruských síl mieri na ukrajinské pozície severozápadne a západne od obce Robotyne.

Ďalšie geolokačné zábery z utorka ukázali, že ukrajinskí vojaci napredujú južne od Robotyne a severozápadne od obce Verbove, ktorá leží približne desať kilometrov východne od dediny Robotyne. Informuje o tom web Kyiv Independent.

 Zdroje z ukrajinskej armády tiež potvrdili, že ukrajinské sily dosahujú úspechy v smere Robotyne - Novoprokopivka južne od mesta Orichiv.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 28. november 2023

horoskopy na dnes utorok 28 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 28. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

V práci pôjde všetko ani po masle. Dokážete sa dokonale sústrediť. Využite to na vyriešenie záležitostí, do ktorých ste doteraz nemali odvahu sa pustiť.

Býk 21.4. - 21.5.

Vaša optimistická nálada poteší okolie. Zistíte, že to nie je s vašimi možnosťami také zlé, len sa treba zbaviť predsudkov a skúšať nové spôsoby.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Neberte tragicky, ak budete musieť urobiť niečo, o čo vás požiada partner. Radi by ste si poleňošili, ale zrejme sa vám to len tak ľahko nepodarí. Nechcete iste počúvať výčitky partnera.

Rak 22.6. - 22.7.

Vaše narábanie s financiami nie je práve najhospodárnejšie. Mal by sa vám prihlásiť človek, ktorý vám má čo povedať. Nechajte si dostatok času na rozhovor s ním.Všetky Horoskopy pre Utorok 28. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie