• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Pri Alexandrupoli našli 18 zhorených tiel, požiare vyčíňajú aj na talianskom ostrove Elba či na Tenerife (video+foto)

Pri Alexandrupoli našli 18 zhorených tiel, požiare vyčíňajú aj na talianskom ostrove Elba či na Tenerife (video+foto)

V Grécku horia desiatky požiarov, pričom najvážnejší pri prístavnom meste Alexandrupoli už štvrtý deň.

22.8.2023 (SITA.sk) - Stovky hasičov sa aj v utorok snažia dostať pod kontrolu veľké lesné požiare v severovýchodnom Grécku aj na španielskom kanárskom ostrove Tenerife, ktoré stále poháňajú suché podmienky a silný vietor.

Pri Alexandrupoli našli 18 tiel

Na severovýchode Grécka, kde vyčíňa veľký lesný požiar, našli hasiči telá 18 ľudí. Polícia povolala tím pre identifikáciu obetí katastrof, aby identifikoval zosnulých, ktorých našli pri chatrči v oblasti Avanta v regióne mesta Alexandrupoli, uviedol hovorca hasičov Ioannis Artopios.

Vzhľadom na to, že nikto v oblasti nehlási nezvestných, úrady prešetrujú možnosť, že obete boli migranti, ktorí prišli do Grécka z neďalekého Turecka.

Požiare v Grécku majú aj úmrtia

V dôsledku neho v noci úrady evakuovali ďalších osem obcí aj nemocnicu v meste. Pri separátnych požiaroch na severe Grécka v centrálnej časti krajiny zomreli dvaja ľudia a dvaja hasiči utrpeli zranenia.

Riziko lesných požiarov v Grécku je v niekoľkých regiónoch extrémne vysoké a úrady tam zakázali verejnosti chodiť do hôr a lesov minimálne do stredy rána, pričom tam nasadili aj vojenské hliadky.

Pomáhajú viaceré štáty

Rumunsko poslalo Grécku na pomoc s požiarom pri Alexandrupoli 56 hasičov a Cyprus dve hasiace lietadlá, Talianski hasiči pomáhajú s požiarom na ostrove Eubója.

Európska komisia v utorok oznámila, že zmobilizovala ďalších päť lietadiel z programu rescEU, ktoré má Európska únia v Chorvátsku, Nemecku a Švédsku, ako aj jeden vrtuľník, 58 hasičov a deväť cisterien z Česka, pričom už sú na ceste do Grécka.

Ľudí evakuujú z Tenerife aj Elby

Hasiči na Kanárskych ostrovoch sa ešte stále usilujú dostať pod kontrolu požiar, ktorý už týždeň horí na Tenerife. Oheň spálil takmer 15-tisíc hektárov borovicového lesa a krovinatých porastov a vyvolal evakuáciu viac ako 12-tisíc ľudí.

Výstraha pred lesnými požiarmi je v značnej časti Španielska, keďže tam je vlna horúčav, ktorá ortuť teplomera dostala cez 38 stupňov Celzia.

Aj v Taliansku si lesný požiar vyžiadal evakuáciu, a to na ostrove Elba, kde muselo z domov a táboriska odísť 700 ľudí. S ohňom, ktorý sa rozhorel v pondelok a spálil päť hektárov územia, pomáhajú bojovať aj dve lietadlá.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie