• Dnes je: Sobota 09. decembra 2023 meniny má Izabela

Preživší smrteľnej nehody lode s migrantmi žalujú úrady a vyvracajú oficiálne vyhlásenie opakovanej ponuky o pomoc

Preživší smrteľnej nehody lode s migrantmi žalujú úrady a vyvracajú oficiálne vyhlásenie opakovanej ponuky o pomoc

Nešťastie z polovice júna v južnom Grécku si pravdepodobne vyžiadalo životy stoviek migrantov.

14.9.2023 (SITA.sk) - Preživší smrteľnej nehody lode s migrantmi v južnom Grécku žalujú úrady za to, že nezasiahli pri záchrane pasažierov predtým, ako sa ich plavidlo prevrhlo v medzinárodných vodách.

Stovky obetí

Nešťastie z polovice júna si pravdepodobne vyžiadalo životy stoviek migrantov, vrátane žien a detí, ktorí uviazli na potápajúcej sa upravenej rybárskej lodi.

Grécka pobrežná stráž plavidlo na časti jeho cesty z Líbye do Talianska sledovala. Nehodu prežilo len 104 mužov a chlapcov a z vody sa podarilo vytiahnuť len 82 tiel, z toho jedno patrilo žene.

Mnohí preživší vyvracajú oficiálne vyhlásenie, že opakované ponuky o pomoc od pobrežnej stráže odmietli a tvrdia, že pred potopením, bolo úsilie o odtiahnutie plavidla sfušované.

Na vine je pobrežná stráž

Žalobu podali právnici skupiny 40 ľudí, ktorí prežili nešťastie, pričom je namierená proti „všetkým zodpovedným stranám“ v prístave Pireus.

Žalobcovia tvrdia, že pobrežná stráž nekonala rýchlo, „aby zachránila pasažierov na palube zjavne na more nevhodného a preťaženého rybárskeho plavidla,“ uvádza sa vo vyhlásení troch dobrovoľníckych organizácií právnikov a skupín za práva migrantov, ktoré prípadu pomáhajú.

Požadujú „pripísanie trestnej zodpovednosti za činy a opomenutia zo strany gréckych úradov“.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Sobotu 9. december 2023

horoskopy na dnes sobotu 9 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Planéty nepriaznivo ovplyvňujú vašu pracovnú aktivitu. Neplánujte si toho veľa. Objavia sa udalosti, ktoré nemôžete ovplyvniť. Môžu sa obrátiť proti vám.

Býk 21.4. - 21.5.

Situácia nie je taká jednoznačná, ako si myslíte. Nemali by ste robiť závery dovtedy, kým nezískate presné informácie. Stačí málo a z priateľov si môžete narobiť nepriateľov.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Vaša energia vám dodá chuť do práce a života. Stačí viac iniciatívy a určite zlepšíte vašu terajšiu situáciu. Snažte sa vyhnúť zbytočným stresom.

Rak 22.6. - 22.7.

Prvotný neúspech pri rozbiehaní dôležitých aktivít nič neznamená. Vyskúšajte všetky riešenia. Ak nepoľavíte, už čoskoro zaznamenáte prvé úspechy.Všetky Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie