• Dnes je: Utorok 09. augusta 2022 meniny má Ľubomíra

Prezidentka Zuzana Čaputová počas návštevy Talianska ocenila niekdajšieho prezidenta Romana Prodiho

Prezidentka Zuzana Čaputová počas návštevy Talianska ocenila niekdajšieho prezidenta Romana Prodiho

Romano Prodi stál na čele Európskej komisie v čase, kedy Slovensko vstupovalo do Európskej únie.

21.4.2022 (Webnoviny.sk) - Prezidentka Zuzana Čaputová počas svojej návštevy Talianska ocenila štátnym vyznamenaním exprezidenta Romana Prodiho, ktorý stál na čele Európskej komisie v rokoch, keď sa Európska únia (EÚ) najviac rozširovala.

Ocenila tak jeho pričinenie k tomu, aby sa v roku 2004 stala členskou krajinou aj Slovenská republika. Prezidentka o tom informovala vo svojom profile na sociálnej sieti.

Rozšírenie Únie bolo jednoznačne najväčším príspevkom k stabilite a prosperite na európskom kontinente a prínosom pre všetkých občanov EÚ. Slovensku tiež prinieslo istotu existencie v priestore slobody, demokracie a bezpečnosti,“ vyhlásila pri tejto príležitosti prezidentka.

Hlava štátu pripomenula, že Prodi sa o rozšírenie EÚ zasadzoval v čase, keď túto víziu nezdieľalo všetkých vtedajších 15 členov spoločenstva. Stále však ostal presvedčený o správnosti tohto kroku.


Najčítanejšia najnovšia správa

Verejné financie budú kvôli Matovičovi v katastrofálnom stave, tvrdí Truban a pridáva ďalšiu kritiku

verejne financie budu kvoli matovicovi v katastrofalnom stave tvrdi truban a pridava dalsiu kritiku

8.8.2022 (Webnoviny.sk) - Podpredseda hnutia Progresívne Slovensko (PS) Michal Truban je presvedčený, že Slovensko potrebuje nového ministra financií.

Tvrdí, že súčasný minister a líder hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič je len ministrom vlastných nápadov, nedokáže riešiť problémy, a preto verejné financie budú katastrofálne. Truban o tom informoval v pondelok na sociálnej sieti.

Skončí to hospodárskou katastrofou

„Ak bude ďalej improvizovať s verejnými financiami tak, ako sme ho nechali vymýšľať opatrenia v pandémii, čo viedlo k tomu, že sme skončili na chvoste Európskej únie (EÚ) s najvyššou úmrtnosťou, najnižšou zaočkovanosťou a nemocnicami, ktoré skolabovali, tak to skončí hospodárskou katastrofou," dodal podpredseda PS.

Snaží sa oklamať verejnosť

Podľa neho sa ministerstvo financií snaží oklamať verejnosť vývojom daňových príjmov uprostred roku.

Truban na sociálnej sieti citoval Radu pre rozpočtovú zodpovednosť (RRZ), „ak vláda nepríjme dodatočné opatrenia, deficit verejnej správy by mal v roku 2023 mierne klesnúť, následne v rokoch 2024 a 2025 vzrastie až k úrovni 4,5 percenta HDP." Podpredseda PS je presvedčený, že Matovič žiadne opatrenia neprijme.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie