• Dnes je: Utorok 05. decembra 2023 meniny má Oto

Prezidentka poďakovala vojakom ozbrojených síl za ochranu krajiny a vyzdvihla ich prácu v zahraničných misiách

Prezidentka poďakovala vojakom ozbrojených síl za ochranu krajiny a vyzdvihla ich prácu v zahraničných misiách

Vojenská agresia na Ukrajine stavia poslanie našich ozbrojených síl do iného svetla, uviedla Čaputová.

7.9.2023 (SITA.sk) - Okolnosti vojenskej agresie na Ukrajine stavajú do iného svetla aj poslanie našich ozbrojených síl. Uviedla to prezidentka Zuzana Čaputová pri príležitosti slávnostného dekorovania bojových zástav desiatich útvarov Ozbrojených síl (OS) SR.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Vďaka a uznanie

Ako prezidentka vysvetlila, biele a bordové stuhy na zástavách sú výrazom vďaky a uznania za svedomitosť a oddanosť, s akými vojaci plnia úlohy spojené so zaisťovaním bezpečnosti SR.

Je to uznanie a vďaka za to, že ste na ochranu našej krajiny, jej obyvateľov a ich hodnôt pripravení vynaložiť maximum úsilia a energie, obetovať za ne zdravie i životy," odkázala prezidentka.

Sloboda nie je samozrejmosťou

Ako prezidentka ďalej uviedla v príhovore, slovenskí vojaci nadväzujú na tradície zápasov za slobodu, ktoré zvádzali starí otcovia v československých légiách a tiež počas druhej svetovej vojny a v Slovenskom národnom povstaní.

Naša minulosť nám pripomína, že sloboda a pokojný každodenný život nie sú samozrejmosťou. Že sme povinní tieto hodnoty chrániť, a v prípade potreby bojovať o ich prinavrátenie. Žijeme v čase, keď tento zápas nie je uzavretou kapitolou dejín. Ale je realitou na východ od našich hraníc. Okolnosti vojenskej agresie na Ukrajine stavajú do iného svetla aj poslanie našich OS SR," vyhlásila prezidentka s tým, že práve v tomto čase je oveľa zreteľnejšia nezastupiteľná úloha vojakov pre osud krajiny.

Strategické partnerstvo v NATO

Aby SR nečelila priamemu vojenskému ohrozeniu prispieva aj skutočnosť, že sme súčasťou systému kolektívnej obrany NATO. Aj z tohto strategického partnerstva vyplývajú pre našich vojakov povinnosti a úlohy. Narastá význam ich práce nielen pre nás, ale aj pre medzinárodné spoločenstvo, kde ste sa ukázali ako spoľahlivý partner," povedala Čaputová.

Na záver vyzdvihla úlohu OS SR pri plnení úloh v zahraničných misiách a tiež ich pomoc civilnému obyvateľstvu v rôznych krízových situáciách.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 5. december 2023

horoskopy na dnes utorok 5 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 5. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Náladu vám len tak ľahko nikto nepokazí. Dokonca sa pustíte iniciatívne do niektorých prác, ktorým sa inokedy radšej vyhýbate. Zároveň to bude pre vás aj relaxácia.

Býk 21.4. - 21.5.

Prichádza obdobie, počas ktorého by ste mali venovať svoje sily rodine a domovu. Ak treba niečo v domácnosti zlepšiť, či prípadne zmeniť bydlisko, je najvyšší čas niečo podniknúť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Mali by ste si vyriešiť nedorozumenie s členmi rodiny. Uvedomte si, že vás potrebujú viac, ako si myslíte. Vo vzduchu visia viaceré otázky, na ktoré by ste mali nájsť odpoveď.

Rak 22.6. - 22.7.

Pravdepodobne dostanete pozvanie od osoby, ktorá sa s vami chce už dlhšie zblížiť. Buďte trpezliví, lebo váš obdivovateľ je veľmi nesmelý.Všetky Horoskopy pre Utorok 5. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie