• Dnes je: Štvrtok 30. novembra 2023 meniny má Ondrej, Andrej

Prezidentka Čaputová vyzýva ľudí, aby si pamätali nebezpečenstvo nenávistných myšlienok, ktoré vedú k obetiam (foto)

Prezidentka Čaputová vyzýva ľudí, aby si pamätali nebezpečenstvo nenávistných myšlienok, ktoré vedú k obetiam (foto)

Prezidentka sa zúčastnila pietnej spomienky v Seredi.

9.9.2023 (SITA.sk) - Doba, ktorú dnes žijeme je opäť veľmi ťažká, cítime napätie a vo verejnom priestore sa znovu objavujú slová plné nenávisti, ktorým predchádzajú nenávistné myšlienky.

Prosím, pamätajme na to, aké môžu byť nebezpečné, že môžu viesť až k nenávistným skutkom, na ktoré nikdy nebude ospravedlnenie, uviedla prezidentka Zuzana Čaputová počas návštevy Múzea holokaustu v Seredi.

Ako povedala, v sobotu Pamätný deň obetí holokaustu a rasového násilia si pripomíname desaťtisíce nevinných mužov, žien a detí zavraždených fašistickým režimom.

„Počas pietnej spomienky v Seredi sa mi pri počúvaní príhovorov preživších objavoval smutný obraz. Všetkému tomu vraždeniu a násiliu predchádzala najskôr nenávistná myšlienka, neskôr nenávistné slová, ktoré potom viedli k nenávistným skutkom a k obetiam. Urobme v našom občianskom spolunažívaní, v našich verejných vyjadreniach a pri výchove našich detí všetko pre to, aby sa hrôzy, aké si dnes pripomíname, už nikdy nezopakovali. Pamätajme!“, vyzvala prezidentka.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 29. november 2023

horoskopy na dnes stredu 29 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 29. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Čaká vás deň vhodný na nákupy. Máte šancu stretnúť priateľa, s ktorým môžete stráviť príjemné popoludnie. Pozor, zdravotne nie ste v najlepšej kondícii.

Býk 21.4. - 21.5.

Doterajšie úlohy sa vám zdajú priľahké? Práve rutina sa stane prekážkou v dosiahnutí určitého cieľa. Nejaký čas vám potrvá, kým nájdete originálny postup.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Máte výbornú náladu? Niektorým ľuďom sa to nebude páčiť, budú vás chcieť znechutiť. Riaďte sa vlastným rozumom. Dávajte si pozor na nočné zážitky.

Rak 22.6. - 22.7.

Už dnes úplne zabudnete na prácu a najbližším pripravíte atraktívny program. Počítajte s prejavmi vďačnosti. Milovaná osoba vás príjemne prekvapí.Všetky Horoskopy pre Stredu 29. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie