• Dnes je: Utorok 09. augusta 2022 meniny má Ľubomíra

Prezidentka Čaputová vyzdvihla dobré vzťahy s Nemeckom, tiež sa poďakovala Steinmeierovi za posilnenie obrany Slovenska

Prezidentka Čaputová vyzdvihla dobré vzťahy s Nemeckom, tiež sa poďakovala Steinmeierovi za posilnenie obrany Slovenska

Zuzana Čaputová a nemecký prezident Frank Walter Steinmeier navštívili nemeckých vojakov, ktorí sa nachádzajú na leteckej základni Sliač.

28.4.2022 (Webnoviny.sk) - Vzťahy Slovenska a Nemecka sú veľmi intenzívne a boli prehĺbené aj v oblasti obrany. Prezidentka Zuzana Čaputová to povedala počas návštevy nemeckého prezidenta Franka-Waltera Steinmeiera na leteckej základni Sliač, kde sa nachádza aj systém protivzdušnej obrany Patriot, ktorý obsluhujú vojenskí špecialisti z Nemecka. Napísala to vo svojom profile na sociálnej sieti.

Nemeckí vojaci chránia Slovensko

„Keď Rusko napadlo Ukrajinu, napadlo aj medzinárodný poriadok založený na pravidlách a našich zdieľaných hodnotách, na ktorých je postavená aj naša bezpečnosť ,“ vyhlásila prezidentka.

Pripomenula, že Nemecko nezaváhalo a spolu s ďalšími krajinami na Slovensko poslalo svojich vojakov, aby posilnili obranné kapacity Slovenska.

Nejde len o systémy Patriot, ale tiež o pozemné jednotky, ktoré posilnili východné krídlo Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO).

Šok vystriedala jednota

„Putin dúfal, že nás prekvapí a ochromí. Dosiahol však pravý opak. Prvotný šok vystriedala nevídaná jednota a odhodlanie Európskej únie aj NATO. Ďakujem Nemecku aj prezidentovi Steinmeierovi za podporu, spoluprácu a priateľstvo so Slovenskom, ako aj za jeho návštevu,“ uzavrela prezidentka.


Najčítanejšia najnovšia správa

Verejné financie budú kvôli Matovičovi v katastrofálnom stave, tvrdí Truban a pridáva ďalšiu kritiku

verejne financie budu kvoli matovicovi v katastrofalnom stave tvrdi truban a pridava dalsiu kritiku

8.8.2022 (Webnoviny.sk) - Podpredseda hnutia Progresívne Slovensko (PS) Michal Truban je presvedčený, že Slovensko potrebuje nového ministra financií.

Tvrdí, že súčasný minister a líder hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič je len ministrom vlastných nápadov, nedokáže riešiť problémy, a preto verejné financie budú katastrofálne. Truban o tom informoval v pondelok na sociálnej sieti.

Skončí to hospodárskou katastrofou

„Ak bude ďalej improvizovať s verejnými financiami tak, ako sme ho nechali vymýšľať opatrenia v pandémii, čo viedlo k tomu, že sme skončili na chvoste Európskej únie (EÚ) s najvyššou úmrtnosťou, najnižšou zaočkovanosťou a nemocnicami, ktoré skolabovali, tak to skončí hospodárskou katastrofou," dodal podpredseda PS.

Snaží sa oklamať verejnosť

Podľa neho sa ministerstvo financií snaží oklamať verejnosť vývojom daňových príjmov uprostred roku.

Truban na sociálnej sieti citoval Radu pre rozpočtovú zodpovednosť (RRZ), „ak vláda nepríjme dodatočné opatrenia, deficit verejnej správy by mal v roku 2023 mierne klesnúť, následne v rokoch 2024 a 2025 vzrastie až k úrovni 4,5 percenta HDP." Podpredseda PS je presvedčený, že Matovič žiadne opatrenia neprijme.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie