• Dnes je: Streda 08. decembra 2021 meniny má Marína

Prezidentka Čaputová vymenuje novú vládu premiéra Hegera (naživo)

Prezidentka Čaputová vymenuje novú vládu premiéra Hegera (naživo)

Naživo: Vymenovanie novej vlády Eduarda Hegera

Prezidentka Zuzana Čaputová vo štvrtok 1. apríla od 10.00 vymenuje členov novej vlády na čele s premiérom Eduardom Hegerom (OĽaNO), ale zatiaľ bez ministra práce, sociálnych vecí a rodiny.

Ako v stredu informoval hovorca hlavy štátu Martin Strižinec, hnutie Sme rodina totiž ešte prehodnocuje svoju personálnu nomináciu na tento post.

Post ministra práce pôvodne po voľbách v roku 2020 zastával Milan Krajniak (Sme rodina). Po svojej rezignácii v marci tohto roku však oznámil, že sa do tejto funkcie už nevráti.

Podľa medializovaných informácií bol kandidátom na nového ministra práce Jozef Hlinka (Sme rodina). Ten od od januára 1997 do decembra 2011 pôsobil na ministerstve vnútra, kde začínal počas pôsobenia Gustáva Krajčiho (HZDS).

Naživo: Vymenovanie novej vlády Eduarda Hegera

Prezidentka Zuzana Čaputová vo štvrtok v Prezidentskom paláci vymenovala novú vládu na čele s premiérom Eduardom Hegerom (OĽaNO), ktorý do jej rúk zložil ústavný sľub.

Novým ministrom zdravotníctva bude slovenský generál a lekár Vladimír Lengvarský. Post ministra práce, sociálnych vecí a rodiny však zatiaľ ostane neobsadený, dočasne ho bude riadiť minister dopravy a výstavby Andrej Doležal (Sme rodina). Hnutie Sme rodina totiž ešte plánuje prehodnotiť svoju nomináciu.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie