• Dnes je: Utorok 05. decembra 2023 meniny má Oto

Prezidentka Čaputová vymenovala osemnásť nových sudcov, pre justíciu predstavujú energiu a nádej

Prezidentka Čaputová vymenovala osemnásť nových sudcov, pre justíciu predstavujú energiu a nádej

Prezidentka verí, že kondíciu slovenského súdnictva pozitívne ovplyvní aj reforma súdnictva a nová súdna mapa, ktorá dnes vstupuje do platnosti.

1.6.2023 (SITA.sk) - Prezidentka Zuzana Čaputová v štvrtok v Prezidentskom paláci vymenovala osemnásť nových sudcov všeobecných súdov. Informuje o tom v tlačovej správe hovorca hlavy štátu Martin Strižinec, podľa ktorého Čaputová v úvode príhovoru uviedla, že noví sudcovia predstavujú pre našu justíciu novú energiu a nádej.

Dnešný deň je pre vás odmenou a zadosťučinením za roky štúdia a náročnej odbornej prípravy. Zároveň však kladie na vaše plecia obrovskú zodpovednosť, lebo vaše rozhodnutia budú ovplyvňovať osudy ľudí, a to nielen samotných aktérov sporov, ktoré budete riešiť,“ uviedla v úvode príhovoru prezidentka.

Vymenovanie sudcov

Kroky nových sudcov budú mať podľa Čaputovej dosah na celkovú atmosféru v spoločnosti, pokiaľ existujú závažné podozrenia, že sudca nerozhodoval objektívne, nestranne, alebo ak súdne konanie prebiehalo príliš pomaly.

„Ak sa zlyhania spravodlivosti vyskytujú opakovane a stávajú sa súčasťou systému, je traumatizovaná celá spoločnosť,“ skonštatovala hlava štátu, podľa ktorej zodpovednosť, s ktorou sa spája výkon sudcovskej profesie, je na druhej strane vyvážená zárukami, ktoré by mali sudcom vytvárať dostatočné podmienky pre objektívne a nezávislé rozhodovanie.

Kondícia slovenského súdnictva

Na rozdiel od verejných činiteľov, ktorých pôsobenie ohraničuje funkčné obdobie, môžu sudcovia podľa Čaputovej trvalo, nestranne a nezávisle chrániť kontinuitu vlády zákona a rešpektovania práva. Prezidentka verí, že kondíciu slovenského súdnictva pozitívne ovplyvní aj reforma súdnictva a nová súdna mapa, ktorá v štvrtok vstupuje do platnosti.

Za nových sudcov všeobecných súdov v štvrtok Zuzana Čaputová vymenovala Martu Babincovú, Mestský súd Bratislava IV, Michala Davalu, Správny súd v Bratislave, Pavla Doriča, Správny súd v Košiciach, Ľudevíta Fafaľáka, Správny súd v Košiciach, Filipa Hudeca, Správny súd Bratislava, Ingrid Hudecovú, Správny súd v Bratislave, Róberta Jakubáča, Správny súd v Bratislave, Michaelu Janečkovú, Mestský súd Bratislava IV, Lukáša Kolibába, Správny súd v Banskej Bystrici, Dianu Králikovú, Okresný súd Bardejov, Michaelu Kútikovú, Správny súd v Banskej Bystrici, Radovana Ondreáša, Mestský súd Bratislava IV, Janu Ondrejkovú, Správny súd v Bratislave, Ivanu Rudinskú, Správny súd v Bratislave, Michaelu Stankociovú, Správny súd v Bratislave, Juraja Štorcela, Správny súd v Bratislave, Luciu Vážan Valockú, Okresný súd Martin a Barboru Vrbovú, Správny súd v Bratislave.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 5. december 2023

horoskopy na dnes utorok 5 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 5. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Náladu vám len tak ľahko nikto nepokazí. Dokonca sa pustíte iniciatívne do niektorých prác, ktorým sa inokedy radšej vyhýbate. Zároveň to bude pre vás aj relaxácia.

Býk 21.4. - 21.5.

Prichádza obdobie, počas ktorého by ste mali venovať svoje sily rodine a domovu. Ak treba niečo v domácnosti zlepšiť, či prípadne zmeniť bydlisko, je najvyšší čas niečo podniknúť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Mali by ste si vyriešiť nedorozumenie s členmi rodiny. Uvedomte si, že vás potrebujú viac, ako si myslíte. Vo vzduchu visia viaceré otázky, na ktoré by ste mali nájsť odpoveď.

Rak 22.6. - 22.7.

Pravdepodobne dostanete pozvanie od osoby, ktorá sa s vami chce už dlhšie zblížiť. Buďte trpezliví, lebo váš obdivovateľ je veľmi nesmelý.Všetky Horoskopy pre Utorok 5. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie