• Dnes je: Piatok 25. júna 2021 meniny má Tadeáš

Prezidentka Čaputová vymenovala nového vedúceho kancelárie, má za sebou bohaté skúsenosti

Prezidentka Čaputová vymenovala nového vedúceho kancelárie, má za sebou bohaté skúsenosti

Zuzana Čaputová je rada, že Kanceláriu prezidenta SR povedie aj v ďalšom období profesionál s dlhoročnými skúsenosťami.

18.1.2021 (Webnoviny.sk) - Novým vedúcim Kancelárie prezidenta Slovenskej republiky (KP SR) je od soboty 16. januára Metod Špaček. Do funkcie ho vymenovala hlava štátu Zuzana Čaputová. V tlačovej správe o tom informoval jej hovorca Martin Strižinec.

Rozkopál sa vráti k diplomacii

„Veľmi ma teší, že pán Špaček prijal moju ponuku. Som rada, že Kanceláriu prezidenta SR povedie aj v ďalšom období profesionál s dlhoročnými skúsenosťami,“ uviedla Čaputová.

Prezidentka sa zároveň poďakovala doterajšiemu vedúcemu KP SR Štefanovi Rozkopálovi, ktorý vo funkcii pôsobil od júla 2015. Rozkopál bude po odchode z prezidentskej kancelárie znova pôsobiť v diplomatických službách.

Zastupoval Slovensko v Haagu

Metod Špaček vyštudoval právo na Právnickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave, doktorát má z medzinárodného, európskeho a ústavného práva z Právnickej fakulty Univerzity Karlovej v Prahe. Špaček má dlhoročné skúsenosti najmä z oblasti medzinárodného práva, diplomacie a pôsobenia na rôznych pozíciách na Ministerstve zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR).

Naposledy pôsobil ako riaditeľ Odboru medzinárodného práva MZVEZ SR. Bol tiež splnomocnencom vlády SR v konaní pred Medzinárodným súdnym dvorom v Haagu vo veci Sústavy vodných diel Gabčíkovo-Nagymaros, zástupcom veľvyslanca SR v Maďarsku a pôsobil aj ako právny poradca v rámci Stálej misie SR pri OSN v New Yorku. Počas predsedníctva SR v Rade Európskej únie (EÚ) v roku 2016 predsedal jej rôznym pracovným skupinám.

Viac k téme: Kancelária prezidenta SR

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie