• Dnes je: Utorok 05. decembra 2023 meniny má Oto

Prezidentka Čaputová požiadala o zvolanie Bezpečnostnej rady, žiada vysvetlenie zásahu NAKA

Prezidentka Čaputová požiadala o zvolanie Bezpečnostnej rady, žiada vysvetlenie zásahu NAKA

Hlava štátu očakáva, že polícia a dozorujúci prokurátor v medziach zákona rýchlo vysvetlia okolnosti prípadu a svoj postup verejnosti.

17.8.2023 (SITA.sk) - Prezidentka Zuzana Čaputová v súvislosti s ranným zásahom Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) v bezpečnostných zložkách štátu požiadala predsedu úradníckej vlády Ľudovíta Ódora o zvolanie Bezpečnostnej rady.

Informoval o tom hovorca prezidentky Martin Strižinec.

Hlava štátu očakáva, že polícia a dozorujúci prokurátor v medziach zákona rýchlo vysvetlia okolnosti prípadu a svoj postup verejnosti. Informoval o tom hovorca prezidentky Martin Strižinec.

Začal sa policajný prevrat, reagoval Fico na zásah u šéfa SIS Aláča

Predseda strany Smer - sociálna demokracia (Smer-SD) Robert Fico je presvedčený, že sa začal pokus o policajný prevrat.

Tento prevrat by mal mať podľa Fica plnú podporu špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica, premiéra a ministra vnútra v demisii Ľudovíta Ódora, a tiež prezidentky Zuzany Čaputovej.

Predseda Smeru to uviedol v statuse na sociálnej sieti. Fico je toho názoru, že cieľom prevratu by malo byť získanie plnej kontroly nad Slovenskou informačnou službou (SIS), Národným bezpečnostným úradom (NBÚ) a rovnako aj likvidácia vyšetrovateľov a dôkazov, ktoré sú k dispozícii proti skupine vyšetrovateľov Národnej kriminálnej agentúry (NAKA), tzv. čurillovcov.

„Čaputová ako predstaviteľka PS si spolu s Lipšicom urobili z PZ SR politickú stranu, ktorú šesť týždňov pred voľbami pod vedením predsedu tejto strany Štefana Harmana pustili do predvolebného ringu a tak otvorili nevídanú kapitolu moderných slovenských dejín. Toto je sabotáž, útok na základy SR a tentokrát už otvorene hovorím, že za toto budú musieť niesť nielen politickú, ale aj trestnoprávnu zodpovednosť,“ napísal predseda strany Smer.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 5. december 2023

horoskopy na dnes utorok 5 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 5. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Náladu vám len tak ľahko nikto nepokazí. Dokonca sa pustíte iniciatívne do niektorých prác, ktorým sa inokedy radšej vyhýbate. Zároveň to bude pre vás aj relaxácia.

Býk 21.4. - 21.5.

Prichádza obdobie, počas ktorého by ste mali venovať svoje sily rodine a domovu. Ak treba niečo v domácnosti zlepšiť, či prípadne zmeniť bydlisko, je najvyšší čas niečo podniknúť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Mali by ste si vyriešiť nedorozumenie s členmi rodiny. Uvedomte si, že vás potrebujú viac, ako si myslíte. Vo vzduchu visia viaceré otázky, na ktoré by ste mali nájsť odpoveď.

Rak 22.6. - 22.7.

Pravdepodobne dostanete pozvanie od osoby, ktorá sa s vami chce už dlhšie zblížiť. Buďte trpezliví, lebo váš obdivovateľ je veľmi nesmelý.Všetky Horoskopy pre Utorok 5. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie