• Dnes je: Pondelok 06. decembra 2021 meniny má Mikuláš

Prezidentka Čaputová podľa sulíkovcov v prejave nastavila kritické zrkadlo nie len vláde (video)

Prezidentka Čaputová podľa sulíkovcov v prejave nastavila kritické zrkadlo nie len vláde (video)

Prezidentkina správa o stave republiky bola vyvážená a oprávnene kritická, hodnotí strana Sloboda a Solidarita (SaS).

28.9.2021 (Webnoviny.sk) - Správa o stave Slovenskej republiky, ktorú v utorok v Národnej rade SR (NR SR) predniesla prezidentka Zuzana Čaputová, bola vyvážená a zároveň nastavila kritické zrkadlo nie len vláde, ale aj poslancom parlamentu. Vo svojom hodnotení to na tlačovej konferencii uviedla koaličná strana Sloboda a Solidarita (SaS).

V strane sa podľa slov predsedníčky poslaneckého klubu SaS Anny Zemanovej stotožňujú aj s názorom prezidentky, že krajina potrebuje stabilitu a jednotné vedenie. Za oprávnenú považujú aj kritiku hlavy štátu, že pandémia postihla tých najzraniteľnejších obyvateľov Slovenska.

„Sme radi, že pani prezidentka spomenula aj témy týkajúce sa životného prostredia. Vnímame aj jej silný apel k vyšetrovaniu korupčných káuz, ktoré musí prebiehať zákonným spôsobom. Nie je správne, ak dve strany v bezpečnostných zložkách štátu bojujú proti sebe svojimi kompetenčnými zbraňami," povedala Zemanová.

Čaputovej dávajú podľa jej slov za pravdu aj v názore, že očkovanie je najefektívnejšia cesta, ako sa vysporiadať s pandémiou koronavírusu. „Tieto slová od pani prezidentky si berieme k srdcu a v našich radoch ešte budú dlho rezonovať," dodala predsedníčka poslaneckého klubu SaS.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie