• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Prezidentka Čaputová omilostila samoživiteľku s ťažko chorým synom, ktorú odsúdili za krádež na tri mesiace

Prezidentka Čaputová omilostila samoživiteľku s ťažko chorým synom, ktorú odsúdili za krádež na tri mesiace

Pri udeľovaní milosti sa prezidentka riadila Ústavou SR i Trestným poriadkom.

21.4.2023 (SITA.sk) - Prezidentka Zuzana Čaputová omilostila samoživiteľku s ťažko zdravotne postihnutým 7-ročným synom.

Učinila tak v záujme starostlivosti o maloleté dieťa, odsúdenej 36-ročnej žene bol trest odpustený s účinkom zahladenia, a teda dňom udelenia milosti sa na ňu nahliada, akoby nebola odsúdená.

Spôsobila škodu 29 eur

Informoval o tom hovorca prezidentky Martin Strižinec.

Žena bola podmienečne odsúdená za krádež potravín, pri ktorej spôsobila škodu 29 eur, na tri mesiace odňatia slobody, s odkladom a skúšobnou dobou jedného roka.

Dopustila sa priestupkov

Počas skúšobnej doby sa však dopustila niekoľkých, prevažne dopravných priestupkov a súd jej nariadil výkon trestu.

„Okrem uvedeného odsúdenia nebola v minulosti súdne trestaná, viedla bezúhonný život a pred narodením syna riadne pracovala, neskôr už len formou brigád. V súčasnosti nie je trestne stíhaná a jej prípadný nástup na výkon trestu odňatia slobody by mal veľmi nepriaznivý dopad na jej syna, ktorý je na ňu výrazne citovo naviazaný, navštevuje špeciálne školské zariadenie a jeho stav si vyžaduje aj občasné hospitalizácie a zvýšenú starostlivosť matky, ktorá je samoživiteľkou v zložitej finančnej a bytovej situácii," uviedol Strižinec.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie