• Dnes je: Piatok 23. októbra 2020 meniny má Alojzia

Prezidentka Čaputová oceňuje prácu odborníkov, do všetkých zariadení pre seniorov poslala ďakovný list (video)

Prezidentka Čaputová oceňuje prácu odborníkov, do všetkých zariadení pre seniorov poslala ďakovný list (video)

Začiatkom týždňa sa prezidentka stretla s predstaviteľmi viacerých organizácií, ktoré združujú poskytovateľov sociálnych služieb, aby sa podrobne oboznámila s problémami, ktorým čelia.

24.4.2020 (Webnoviny.sk) - Prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová oceňuje úsilie a nasadenie opatrovateliek, ošetrovateliek, sociálnych pracovníčok a zdravotníckeho personálu. Do všetkých zariadení sociálnych služieb, ktoré sa starajú o seniorov, poslala osobný ďakovný list. S viacerými z nich bola v kontakte aj prostredníctvom videorozhovorov.

Viac o téme: Koronavírus

Tlak, ktorému v súčasnosti čelia zriaďovatelia týchto zariadení, ich vedenie a najmä personál, je podľa prezidentky obrovský. Rovnako ako zodpovednosť, ktorú nesú za životy a zdravie svojich klientov. Agentúru SITA o tom informoval hovorca prezidentky Martin Strižinec.

Oboznámila sa s problémami

Na stretnutí sa zúčastnili Anna Ghannamová z Asociácie poskytovateľov sociálnych služieb v SR, Cyril Korpesio zo Slovenskej katolíckej charity, Dana Grafiková z Komory opatrovateliek Slovenska, Lýdia Brichtová z Nezávislej platformy SocioFórum, Mária Kovaľová z Asociácie odborných pracovníkov sociálnych služieb a expertka Bratislavy na seniorov a znevýhodnené skupiny Táňa Sedláková.

Mnoho otvorených otázok

Prezidentka víta, že aktuálnou situáciou sa tento týždeň zaoberal aj Výbor NR SR pre sociálne veci. Vníma prísľuby ministrov, ale stále podľa nej zostáva množstvo otvorených otázok.


Preto sa rozhodla, že v pondelok popoludní sa v Prezidentskom paláci stretne s ministrom práce, sociálnych vecí a rodiny SR Milanom Krajniakom a ministrom zdravotníctva SR Marekom Krajčím.Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie